Alates 3. maist lubatakse kontaktõppele ka lõpuklasside õpilased

27.04.2021 | 13:31

Stenbocki maja, 27. aprill 2021 -  Valitsus võttis täna vastu põhimõttelise otsuse, mis lubab alates 3. maist kontaktõppele lisaks algklassidele ka 9. ja 12. klasside õpilased. Õppetööd tuleb läbi viia kõiki COVID-19 ohutusreegleid järgides.
    • Jaga

Ülejäänud õpilaste kontaktõppele lubamist arutab valitsus uuesti järgmisel nädalal, kui on rohkem infot koroonaviiruse leviku trendi kohta, mida muu hulgas mõjutab ka koolivaheaeg ja selle jooksul ettevõetud välisreisimine.

Juhul, kui õpilane viibis koolivaheajal välismaal, peab ta jääma 10-päevasesse eneseisolatsiooni või tegema mitte väiksema kui kuue päevase vahega kaks PCR-koroonatesti. Esimese testi võib teha välisriigis kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist või kohe pärast riiki jõudmist. Kooli ja huviringi võivad lapsed või noored naasta alles pärast teist negatiivset testitulemust. Eneseisolatsiooni kohustus ei laiene praegu vaid üksikutest riikidest Eestisse tulles, nende riikide nimekiri on toodud välisministeeriumi kodulehel. Eestisse saabumisel tuleb täita piiriületaja ankeet.

Loe lisaks: https://vm.ee/et/uudised/uuendatud-teave-liikumispiirangute-kohta-eestisse-saabujatele-perioodil-2604-02052021

Täna võttis valitsus vastu põhimõttelise otsuse, vastava korralduse plaanib valitsus vastu võtta neljapäeval.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo