Varasemad valitsused

Vabariigi Valitsus on täidesaatva võimu organ.

50. Vabariigi Valitsus

Jüri Ratase juhitud valitsus astus ametisse 29. aprillil 2019 ning oli ametis kokku 639 päeva - 26. jaanuarini 2021. 

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Eesti Keskerakond, Isamaa, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond.

Jüri Ratase II valitsuse perepilt 2021
  • Peaminister Jüri Ratas
  • haridus- ja teadusminister Jaak Aab (alates 25.11.2020)
  • haridus- ja teadusminister Mailis Reps (Rand) (kuni 21.11.2020)
  • justiitsminister Raivo Aeg
  • kaitseminister Jüri Luik
  • keskkonnaminister Rain Epler (alates 12.11.2020)
  • keskkonnaminister Rene Kokk (kuni 07.11.2020)
  • kultuuriminister Tõnis Lukas
  • maaeluminister Arvo Aller (alates 10.12.2019)
  • maaeluminister Mart Järvik (kuni25.11.2019)
  • majandus- ja taristuminister Taavi Aas
  • rahandusminister Martin Helme
  • rahvastikuminister Riina Solman
  • riigihalduse minister Anneli Ott (alates 25.11.2020)
  • riigihalduse minister Jaak Aab (kuni 25.11.2020)
  • siseminister Alar Laneman (alates 18.11.2020)
  • siseminister Mart Helme (kuni 09.11.2020)
  • sotsiaalminister Tanel Kiik
  • väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem (alates 21.04.2020)
  • väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu (07.11.2019-20.04.2020)
  • väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo (16.05.2019-25.10.2019)
  • väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Marti Kuusik (kuni 30.04.2019)
  • välisminister Urmas Reinsalu

49. Vabariigi Valitsus

Jüri Ratase juhitud valitsus astus ametisse 23. novembril 2016 ning oli ametis kokku 888 päeva - 29. aprillini 2019. 

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Eesti Keskerakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Isamaa ja Res Publica Liit.

Jüri Ratase I valitsuse ühispilt
  • peaminister Jüri Ratas
  • ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist (alates 22.08.2018)
  • ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo (kuni 22.08.2018)
  • haridus- ja teadusminister Mailis Reps (Rand)
  • justiitsminister Urmas Reinsalu
  • kaitseminister Jüri Luik (alates 12.06.2017)
  • kaitseminister Margus Tsahkna (kuni 12.06.2017)
  • keskkonnaminister Siim Valmar Kiisler (alates 12.06.2017)
  • keskkonnaminister Marko Pomerants (kuni 12.06.2017)
  • kultuuriminister Indrek Saar
  • maaeluminister Tarmo Tamm (alates 12.12.2016)
  • maaeluminister Martin Repinski (kuni 09.12.2016)
  • majandus- ja taristuminister Kadri Simson
  • rahandusminister Toomas Tõniste (alates 12.06.2017)
  • rahandusminister Sven Sester (kuni 12.06.2017)
  • riigihalduse minister Janek Mäggi (alates 02.05.2018)
  • riigihalduse minister Jaak Aab (12.06.2017-02.05.2018)
  • riigihalduse minister Mihhail Korb (kuni 12.06.2017)
  • siseminister Katri Raik (26.11.2018-29.04.2019)
  • siseminister Andres Anvelt (kuni 26.11.2018)
  • sotsiaalkaitseminister Kaia Iva
  • tervise- ja tööminister Riina Sikkut (alates 02.05.2018-29.04.2019)
  • tervise- ja tööminister  Jevgeni Ossinovski (kuni 02.05.2018)
  • välisminister Sven Mikser

48. Vabariigi Valitsus

Taavi Rõivase juhitud valitsus astus ametisse 9. aprillil 2015 ning oli ametis kokku 595 päeva - 23. novembrini 2016. 

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Eesti Reformierakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Isamaa ja Res Publica Liit.

Taavi Rõivase teise valitsuse ühispilt
  • peaminister Taavi Rõivas
  • ettevõtlusminister Liisa Oviir (alates 14.09.2015)
  • ettevõtlusminister Urve Palo (09.04.2015-14.09.2015)
  • haridus- ja teadusminister Maris Lauri (alates 13.09.2016)
  • haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi (09.04.2015-12.09.2016)
  • justiitsminister Urmas Reinsalu
  • kaitseminister Hannes Hanso (alates 14.09.2015)
  • kaitseminister Sven Mikser (09.04.2015-14.09.2015)
  • keskkonnaminister Marko Pomerants
  • kultuuriminister Indrek Saar
  • maaeluminister Urmas Kruuse
  • majandus- ja taristuminister Kristen Michal
  • rahandusminister Sven Sester
  • riigihalduse minister Arto Aas
  • siseminister Hanno Pevkur
  • sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna
  • tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski (alates 14.09.2015)
  • tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev (09.04.2015-14.09.2015)
  • välisminister Jürgen Ligi (alates 12.09.2016)
  • välisminister Marina Kaljurand (16.07.2015-12.09.2016)
  • välisminister Keit Pentus-Rosimannus (09.04.2015-15.07.2015)

47. Vabariigi Valitsus

Taavi Rõivase juhitud valitsus astus ametisse 26. märtsil 2014 ning oli ametis kokku 380 päeva - 9. aprillini 2015. 

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Eesti Keskerakond ja  Sotsiaaldemokraatlik Erakond.

Taavi Rõivase esimese valitsuse ühispilt
  • peaminister Taavi Rõivas
  • haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski
  • justiitsminister Andres Anvelt
  • kaitseminister Sven Mikser
  • keskkonnaminister Mati Raidma (alates 17.11.2014)
  • keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus (26.03.2014-17.11.2014)
  • kultuuriminister Urve Tiidus
  • majandus- ja kommunikatsiooniminister    Urve Palo (26.03.2014-02.07.2014)
  • majandus- ja taristuminister Urve Palo (alates 02.07.2014)
  • põllumajandusminister Ivari Padar (alates 07.04.2014)
  • põllumajandusminister Andres Anvelt (26.03.2014-07.04.2014)
  • rahandusminister Maris Lauri (alates 03.11.2014)
  • rahandusminister Jürgen Ligi (26.03.2014-03.11.2014)
  • regionaalminister Hanno Pevkur (26.03.2014-02.07.2014)
  • siseminister Hanno Pevkur
  • sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt (alates 02.07.2014)
  • sotsiaalminister Helmen Kütt (26.03.2014-02.07.2014)
  • tervise- ja tööminister    Urmas Kruuse (alates 02.07.2014)
  • minister Urmas Kruuse (26.03.2014-02.07.2014)
  • väliskaubandus- ja ettevõtlusminister    Anne Sulling (alates 02.07.2014)
  • minister Anne Sulling (26.03.2014-02.07.2014)
  • välisminister Keit Pentus-Rosimannus (alates 17.11.2014)
  • välisminister Urmas Paet (26.03.2014-17.11.2014)

46. Vabariigi Valitsus

Andrus Ansipi juhitud valitsus astus ametisse 6. aprillil 2011 ning oli ametis kokku 1086 päeva - 26. märtsini 2014. 

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Eesti Reformierakond, Isamaa ja Res Publica Liit.

Andrus Ansipi kolmanda valitsuse ühispilt
  • peaminister Andrus Ansip
  • haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo
  • justiitsminister Hanno Pevkur (alates 26.03.2014)
  • justiitsminister Kristen Michal (kuni 10.12.2012)
  • kaitseminister Urmas Reinsalu (alates 14.05.2012)
  • kaitseminister Mart Laar (kuni 11.05.2012)
  • keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus
  • kultuuriminister Urve Tiidus (alates 04.12.2013)
  • kultuuriminister Rein Lang (kuni 04.12.2013)
  • majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts
  • põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder
  • rahandusminister Jürgen Ligi
  • regionaalminister Siim Valmar Kiisler
  • siseminister Ken-Marti Vaher
  • sotsiaalminister Taavi Rõivas (alates 11.12.2012)
  • sotsiaalminister Hanno Pevkur (kuni 10.12.2012)
  • välisminister Urmas Paet

45. Vabariigi Valitsus

Andrus Ansipi juhitud valitsus astus ametisse 5. aprillil 2007 ning oli ametis kokku 1463 päeva - 6. aprillini 2011.

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Eesti Reformierakond, Isamaa ja Res Publica Liit ning Sotsiaaldemoraatlik Erakond (kuni 21.05.2009).

vabariigi valitsuse logo
  • peaminister Andrus Ansip
  • haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas
  • justiitsminister Rein Lang
  • kaitseminister Jaak Aaviksoo
  • keskkonnaminister Jaanus Tamkivi
  • kultuuriminister Laine Jänes
  • majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts
  • minister Urve Palo (kuni 21.05.2009)
  • põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder
  • rahandusminister Jürgen Ligi (alates 04.06.2009)
  • rahandusminister Ivari Padar (kuni 21.05.2009)
  • regionaalminister Siim Valmar Kiisler (alates 23.01.2008)
  • regionaalminister Vallo Reimaa (kuni 22.01.2008)
  • siseminister Marko Pomerants (alates 04.06.2009)
  • siseminister Jüri Pihl (kuni 21.05.2009)
  • sotsiaalminister Hanno Pevkur (alates 23.02.2009)
  • sotsiaalminister Maret Maripuu (kuni 23.02.2009)
  • välisminister Urmas Paet

44. Vabariigi Valitsus

Andrus Ansipi juhitud valitsus astus ametisse 13. aprillil 2005 ning oli ametis kokku 723 päeva - 5. aprillini 2007.

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Eesti Reformierakond, Eesti Keskerakond ja Eestimaa Rahvaliit.

vabariigi valitsuse logo
  • peaminister Andrus Ansip
  • haridus- ja teadusminister Mailis Reps (Rand)
  • justiitsminister Rein Lang
  • kaitseminister Jürgen Ligi (alates 10.10.2005)
  • kaitseminister Jaak Jõerüüt (kuni 7.10.2005)
  • keskkonnaminister Rein Randver (alates 11.10.2006)
  • keskkonnaminister Villu Reiljan (kuni 13.04.2005)
  • kultuuriminister Raivo Palmaru
  • majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar
  • minister Paul-Eerik Rummo
  • põllumajandusminister Ester Tuiksoo
  • rahandusminister Aivar Sõerd
  • regionaalminister Jaan Õunapuu
  • siseminister Kalle Laanet
  • sotsiaalminister Jaak Aab
  • välisminister Urmas Paet

43. Vabariigi Valitsus

Juhan Partsi juhitud valitsus astus ametisse 10. aprillil 2003 ning oli ametis kokku 735 päeva - 13. aprillini 2005

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Res Publica, Eesti Reformierakond ja Eestimaa Rahvaliit.

vabariigi valitsuse logo
  • peaminister Juhan Parts
  • haridus- ja teadusminister Toivo Maimets
  • justiitsminister Ken-Marti Vaher
  • kaitseminister Jaak Jõerüüt (alates 22.11.2004)
  • kaitseminister Margus Hanson (kuni 22.11.2004)
  • keskkonnaminister Villu Reiljan
  • kultuuriminister Urmas Paet
  • majandus- ja kommunikatsiooniminister Andrus Ansip (alates 13.09.2004)
  • majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen (kuni 12.09.2004)
  • minister Jaan Õunapuu (kuni 13.04.2004)
  • minister Paul-Eerik Rummo
  • põllumajandusminister Ester Tuiksoo (alates 05.04.2004)
  • põllumajandusminister Tiit Tammsaar (kuni 02.04.2004)
  • rahandusminister Taavi Veskimägi (alates 06.10.2003)
  • rahandusminister Tõnis Palts (kuni 05.10.2003)
  • regionaalminister Jaan Õunapuu (alates 13.04.2004)
  • siseminister Margus Leivo
  • sotsiaalminister Marko Pomerants
  • välisminister Rein Lang (alates 22.02.2005)
  • välisminister Kristiina Ojuland (kuni 10.02.2005)

42. Vabariigi Valitsus

Siim Kallase juhitud valitsus astus ametisse 28. jaanuarist 2002 ning oli ametis kokku 438 päeva - 10. aprillini 2003.

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Eesti Reformierakond ja Eesti Keskerakond.

vabariigi valitsuse logo
  • peaminister Siim Kallas
  • haridus- ja teadusminister Mailis Rand (Reps)
  • justiitsminister Märt Rask
  • kaitseminister    Sven Mikser
  • keskkonnaminister Heiki Kranich
  • kultuuriminister Margus Allikmaa (03.09.2002-10.04.2003)
  • kultuuriminister Signe Kivi (28.01.2002-29.08.2002)
  • majandus- ja kommunikatsiooniminister Liina Tõnisson
  • minister Eldar Efendijev
  • minister Toivo Asmer
  • põllumajandusminister Jaanus Marrandi
  • rahandusminister Harri Õunapuu
  • siseminister Toomas Varek (alates 10.02.2003)
  • siseminister Ain Seppik (kuni 03.02.2003)
  • sotsiaalminister Siiri Oviir
  • välisminister Kristiina Ojuland

41. Vabariigi Valitsus

Mart Laari juhitud valitsus astus ametisse 25. märtsil 1999 ning oli ametis kokku 1041 päeva - 28. jaanuarini 2002

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Isamaa, Eesti Reformierakond ja Mõõdukad.

vabariigi valitsuse logo
  • peaminister Mart Laar
  • haridusminister    Tõnis Lukas
  • justiitsminister Märt Rask
  • kaitseminister    Jüri Luik
  • keskkonnaminister Heiki Kranich
  • kultuuriminister Signe Kivi
  • majandusminister Henrik Hololei (alates 15.10.2001)
  • majandusminister Mihkel Pärnoja (kuni 05.10.2001)
  • minister Katrin Saks
  • minister Toivo Asmer
  • põllumajandusminister Ivari Padar
  • rahandusminister Siim Kallas
  • siseminister Tarmo Loodus (alates 09.11.1999)
  • siseminister Jüri Mõis (kuni 05.11.1999)
  • sotsiaalminister Eiki Nestor
  • teede- ja sideminister Toivo Jürgenson
  • välisminister Toomas Hendrik Ilves

40. Vabariigi Valitsus

Mart Siimanni juhitud valitsus astus ametisse 17. märtsil 1997 ning oli ametis kokku 739 päeva - 25. märtsini 1999.

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Koonderakond ja Maarahva Ühendus.

vabariigi valitsuse logo
  • peaminister Mart Siimann
  • haridusminister    Mait Klaassen
  • justiitsminister Paul Varul
  • kaitseminister    Andrus Öövel
  • keskkonnaminister Villu Reiljan
  • kultuuriminister Jaak Allik
  • majandusminister Jaak Leimann
  • minister Andra Veidemann
  • minister Peep Aru (alates 07.04.1997)
  • põllumajandusminister Andres Varik
  • rahandusminister Mart Opmann
  • siseminister Olari Taal (alates 29.01.1998)
  • siseminister Robert Lepikson (05.05.1997-28.01.1998)
  • siseminister Riivo Sinijärv (kuni 29.04.1997)
  • sotsiaalminister Tiiu Aro
  • teede- ja sideminister Raivo Vare
  • välisminister Raul Mälk (alates 14.10.1998)
  • välisminister Toomas Hendrik Ilves (kuni 14.10.1998)

39. Vabariigi Valitsus

Tiit Vähi juhitud valitsus astus ametisse 6. novembril 1995 ning oli ametis kokku 498 päeva - 17. märtsini 1997

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Koonderakond, Maarahva ning Pensionäride ja Perede Ühendus ning Eesti Reformierakond.

vabariigi valitsuse logo
  • peaminister Tiit Vähi
  • haridusminister    Rein Loik (alates 02.12.1996)
  • haridusminister Jaak Aaviksoo (1.01.1996-30.11.1996)
  • justiitsminister Paul Varul
  • kaitseminister Andrus Öövel
  • keskkonnaminister Villu Reiljan
  • kultuuriminister Jaak Allik (alates 1.01.1996)
  • kultuuri- ja haridusminister Jaak Aaviksoo (6.11.1995-1.01.1996)
  • majandusminister Jaak Leimann (alates 02.12.1996)
  • majandusminister Andres Lipstok (kuni 30.11.1996)
  • minister Andra Veidemann (alates 09.12.1996)
  • minister Endel Lippmaa (kuni 06.08.1996)
  • minister Tiit Kubri
  • minister Riivo Sinijärv (15.08.1996-1.12.1996)
  • minister Jaak Allik (6.11.1995-1.01.1996) 
  • põllumajandusminister Ilmar Mändmets
  • rahandusminister Mart Opmann
  • siseminister Riivo Sinijärv (alates 1.12.1996)
  • siseminister    Märt Rask (kuni 01.12.1996)
  • sotsiaalminister Tiiu Aro (alates 02.12.1996)
  • sotsiaalminister Toomas Vilosius (kuni 01.12.1996)
  • teede- ja sideminister    Raivo Vare (alates 02.12.1996)
  • teede- ja sideminister    Kalev Kukk (kuni 30.11.1996)
  • välisminister Toomas Hendrik Ilves (alates 02.12.1996)
  • välisminister Siim Kallas (kuni 22.11.1996)

38. Vabariigi Valitsus

Tiit Vähi juhitud valitsus astus ametisse 17. aprillil 1995 ning oli ametis kokku 204 päeva - 6. novembrini 1995.

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Koonderakonna ja Maarahva Ühendus ning Keskerakond.

vabariigi valitsuse logo
  • peaminister Tiit Vähi
  • justiitsminister Paul Varul
  • kaitseminister Andrus Öövel
  • keskkonnaminister Villu Reiljan
  • kultuuri- ja haridusminister Peeter Kreizberg
  • majandusminister Liina Tõnisson
  • minister Ants Leemets
  • minister Endel Lippmaa
  • minister Jaak Allik
  • põllumajandusminister Ilmar Mändmets
  • rahandusminister Mart Opmann
  • siseminister Tiit Vähi (alates 11.10.1995)
  • siseminister Edgar Savisaar (kuni 10.10.1995)
  • sotsiaalminister Siiri Oviir
  • teede- ja sideminister Kalev Kallo
  • välisminister Riivo Sinijärv

37. Vabariigi Valitsus

Andres Tarandi juhitud valitsus astus ametisse 8. novembril 1994 ning oli ametis kokku 161 päeva - 17. aprillini 1995.

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Mõõdukad, Isamaa, ERSP, VKRE ja ELDP.

vabariigi valitsuse logo
  • peaminister Andres Tarand
  • justiitsminister Jüri Adams
  • kaitseminister Enn Tupp
  • keskkonnaminister Vootele Hansen
  • kultuuri- ja haridusminister Peeter Olesk
  • majandusminister Toivo Jürgenson
  • minister Arvo Niitenberg
  • minister Eiki Nestor
  • põllumajandusminister Aldo Tamm
  • rahandusminister Andres Lipstok
  • reformiminister Liia Hänni
  • siseminister Kaido Kama
  • sotsiaalminister Toomas Vilosius
  • teede- ja sideminister Andi Meister
  • välisminister Jüri Luik

36. Vabariigi Valitsus

Mart Laari juhitud valitsus astus ametisse 22. oktoobril 1992 ning oli ametis kokku 748 päeva - 8. novembrini 1994.

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Isamaa, ERSP ja Mõõdukad.

vabariigi valitsuse logo
  • peaminister    Mart Laar
  • energeetikaminister Arvo Niitenberg
  • justiitsminister Urmas Arumäe (alates 06.06.1994)
  • justiitsminister Kaido Kama (kuni 23.05.1994)
  • kaitseminister    Enn Tupp (alates 29.06.1994)
  • kaitseminister    Indrek Kannik (12.01.1994-23.05.1994)
  • kaitseminister Jüri Luik (23.08.1993-7.01.1994)
  • kaitseminister    Hain Rebas (kuni 05.08.1993)
  • keskkonnaminister Andres Tarand
  • kultuuri- ja haridusminister Peeter Olesk (alates 27.06.1994)
  • kultuuri- ja haridusminister Paul-Eerik Rummo (kuni 21.06.1994)
  • majandusminister Toivo Jürgenson (alates 12.01.1994)
  • majandusminister Toomas Sildmäe (08.02.1993-11.01.1994)
  • majandusminister Ain Saarmann (kuni 05.02.1993)
  • minister Jüri Luik (8.12.1992-6.10.1993)
  • minister Peeter Olesk (12.10.1993-27.06.1994)
  • põllumajandusminister    Jaan Leetsaar
  • rahandusminister Andres Lipstok (alates 28.06.1994)
  • rahandusminister Heiki Kranich (12.01.1994-21.06.1994)
  • rahandusminister Madis Üürike (kuni 07.01.1994)
  • reformiminister    Liia Hänni
  • siseminister Heiki Arike (alates 15.12.1993)
  • siseminister Lagle Parek (kuni 27.11.1993)
  • sotsiaalminister Toomas Vilosius (alates 21.09.1994)
  • sotsiaalminister Marju Lauristin (kuni 20.09.1994)
  • teede- ja sideminister    Andi Meister
  • välisminister Jüri Luik (alates 7.01.1994)
  • välisminister Trivimi Velliste (kuni 07.01.1994)

35. Vabariigi Valitsus

Tiit Vähi juhitud valitsus astus ametisse 30. jaanuaril 1992 ning oli ametis kokku 668 päeva - 22. oktoobrini 1992

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Rahvarinne ja Koonderakond.

vabariigi valitsuse logo
  • valitsuse esimees Tiit Vähi
  • ehitusminister    Jaan Kabin (alates 18.06.1992)
  • ehitusminister Olari Taal (kuni 15.06.1992)
  • haridusminister    Rein Loik
  • justiitsminister Märt Rask
  • kaitseminister    Ülo Uluots (alates 18.06.1992)
  • kaubandusminister Andres Tamm (alates 06.05.1992)
  • kaubandusminister Aleksander Sikkal (kuni 22.04.1992)
  • keskkonnaminister Tõnis Kaasik
  • kultuuriminister Märt Kubo
  • majandusminister Olari Taal (15.06.1992-21.10.1992)
  • majandusminister Heido Vitsur (kuni 08.06.1992)
  • minister Arvo Niitenberg (alates 15.06.1992)
  • minister Klara Hallik (alates 16.04.1992)
  • põllumajandusminister Aavo Mölder (alates 19.02.1992)
  • rahandusminister Rein Miller
  • riigiminister Uno Veering
  • siseminister Robert Närska
  • sotsiaalhooldusminister    Laur Karu (alates 12.03.1992)
  • tervishoiuminister Andres Kork
  • transpordi- ja sideminister Enn Sarap
  • tööminister Arvo Kuddo
  • tööstus- ja energeetikaminister    Aksel Treimann
  • välisminister Jaan Manitski (alates 06.04.1992)
  • välisminister Lennart Meri (kuni 24.03.1992)

34. Vabariigi Valitsus

Edgar Savisaare juhitud valitsus astus ametisse 3. aprillil 1990 ning oli ametis kokku 639 päeva - 30. jaanuarini 1992.

Valitsuskoalitsiooni moodustasid Rahvarinne ja Koonderakond.

vabariigi valitsuse logo
  • esimees (peaminister) Edgar Savisaar
  • haridusminister    Rein Loik
  • justiitsminister Jüri Raidla (alates 17.04.1990)
  • kaubandusminister Aleksander Sikkal (alates 01.01.1992)
  • kaubandusminister Ants Laos (11.04.1990-31.12.1991)
  • keskkonnaminister Tõnis Kaasik (alates 13.02.1991)
  • keskkonnaminister Toomas Frey (11.04.1990-13.02.1991)
  • kultuuriminister Lepo Sumera
  • majandusminister Jaak Leimann (alates 11.04.1990)
  • materiaalsete ressursside minister Aleksander Sikkal (17.04.1990-31.12.1991)
  • minister Artur Kuznetsov (24.04.1990-29.11.1991)
  • minister Endel Lippmaa (11.04.1990-29.11.1991)
  • põllumajandusminister Harry Õunapuu (alates 13.02.1991)
  • põllumajandusminister Vello Lind (07.05.1990-13.02.1991)
  • rahandusminister Rein Miller (alates 07.05.1990)
  • riigiminister Raivo Vare (alates 17.04.1990)
  • sideminister Toomas Sõmera (25.04.1990-20.06.1991)
  • siseminister Olev Laanjärv (alates 17.04.1990)
  • sotsiaalhooldusminister    Siiri Oviir (alates 25.04.1990)
  • sotsiaalminister (hiljem tööminister) Arvo Kuddo (alates 17.04.1990)
  • tervishoiuminister Andres Ellamaa
  • transpordiminister (hiljem trandspordi- ja sideminister) Tiit Vähi (alates 11.04.1990)
  • tööstus- ja energeetikaminister Jaak Tamm (25.04.1990-12.12.1991)
  • välisminister Lennart Meri (alates 11.04.1990)
     

Varasemate valitsuste teemaartikkel on uuendamisel

Siin artiklis leiavad käsitlemist lõpuks kõik Eesti Vabariigi valitsused ja nende koosseisud alates 1918. aastast.

Vabandame praeguse info puudliku seisu pärast. Täpsema info saamiseks võtke ühendust gert.uiboaed@riigikantselei.ee

Viimati uuendatud 14.07.2021