Kallas: tehnoloogia areng peaks olema demokraatlike riikide vedada

15.07.2021 | 15:49

Washington DC, 15.07.2021 – Peaminister Kaja Kallas esines eile Ameerika Ühendriikide mõttekoja Atlantic Council arutelul, kus rääkis tehnoloogia arengust ja tutvustas Tallinna digitippkohtumist.
    • Jaga

Kallas rääkis kohtumisel COVID-19 kriisist, mis andis Eestile võimaluse digiteemasid uue nurga alt vaadata. „Eesti on e-riik ning olime valmis õppima ja töötama võrgus. Kuid nii meil kui ka paljudes teistes riikides kerkis küsimus, kust saada usaldusväärset infot.“ Kallas lisas, et kriis on kinnitanud vajadust ülemaailmsete usalduslike süsteemide järele, näiteks vaktsineerimistõendite õigsuse kinnitamisel, aga ka inforuumi haldamisel.

Peaminister juhtis tähelepanu sellele, et sügisesel Tallinna digitippkohtumisel on Eesti siht arutada just seda, kuidas kasvatada maailmas tehnoloogiate ning investeeringute usaldusväärsust. „Tahame läbi mõelda, millised on need ühised standardid ja põhimõtted, milles demokraatlikke väärtusi toetavad riigid ja ühiskonnad peaksid kokku leppima. Selles vallas on juba praegu eri rahvusvahelisi algatusi, Tallinnas saame aga rääkida nendevahelistest seostest,“ ütles Kallas. Ta lisas, et väga oluline on  ka küsimus taristu usaldusväärsusest.

„Tehnoloogia iseeneses ei ole hea ega halb, vaid tähtis on, kuidas seda kasutada,“ ütles peaminister. Ta juhtis tähelepanu tänapäevastele ohtudele küberruumis, aga ka võimalustele, mida tehnoloogia meile pakub. „Tehnoloogiat kontrollides on võimalik ühe või teise riigi käitumist mõjutada, seepärast peame demokraatlike riikidena kokku hoidma ja arengut vedama.“

Eilsel arutelul osalesid ka Esindajatekoja liige Ro Khanna ja Valge maja julgeolekunõukogu rahvusvahelise majanduse ja konkurentsipoliitika vanemdirektor Peter Harrell.

Kallas suundub täna konverentsile Yellowstone Weekend, mis kestab nädala lõpuni.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

üksus