Peaminister Kallas arutas Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Micheliga koostööd ELis

27.01.2021 | 10:23

Stenbocki maja, 27. jaanuar 2021 – Peaminister Kaja Kallas rääkis eile õhtul telefonitsi Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Micheliga ja tutvustas Eesti uue valitsuse sihte Euroopa Liidus.
    • Jaga

Stenbocki maja, 27. jaanuar 2021 – Peaminister Kaja Kallas rääkis eile õhtul telefonitsi Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Micheliga ja tutvustas Eesti uue valitsuse sihte Euroopa Liidus.

Peaminister Kallas kinnitas ülemkogu eesistujale Charles Michelile, et Eesti uue ja Euroopa-meelse valitsuse kavatsus on olla Euroopa Liidus aktiivne partner. „Meie eesmärk osaleda aktiivselt näiteks nii COVID-19 kriisi lahendamisel kui ka teha koostööd kliimamuutuste vastu võitlemisel, aga ka digiarengu eestvedamisel ning Euroopa siseturu arendamisel,“ sõnas Kallas.

Peaminister rõhutas, et COVID-19 kriisist ülesaamine on valitsuse jaoks esmaseid eesmärke. „See hõlmab nii vaktsineerimist kui ka majanduse taaskäivitamist nii kiiresti kui võimalik,“ lausus ta.

Kallas tunnustas ülemkogu eesistuja tööd COVID-19 kriisi lahendamise koordineerimisel liikmesriikide vahel, eriti ELi ühtsuse hoidmise ja vaktsiinidele juurdepääsu tagamise puhul. Peaminister avaldas lootust, et vaktsiinitarned suurenevad juba peatselt ning pidas oluliseks ka ELis vaba liikumise hoidmist ja tugevdamist kriisiolukorras.

Valitsusele olulise eesmärgina nimetas Kallas kliimaneutraalsuse saavutamist Eestis aastaks 2050. „Peame hoolitsema selle eest, et ülemineku ajakava oleks realistlik ja kõigile taskukohane ning tagama ka võrdsed võimalused meie ettevõtetele, kes kauplevad maailmaturul,“ sõnas Kallas. „Ootan huviga nende küsimuste üksikasjalikumat arutelu märtsis toimuval Euroopa Liidu riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel,“ lausus peaminister.

Kallas märkis ka Eesti eesmärki liikuda võimalikult kiiresti eelarve tasakaalu poole ning pidas oluliseks kogu euroala rahanduslikku jätkusuutlikkust.

Samuti arutasid Kallas ja Michel välispoliitilisi küsimusi, sealhulgas Venemaaga seonduvat. Kallas märkis, et Euroopa Liit peab kaaluma täiendavaid piiravaid meetmeid Venemaa suhtes, kui Aleksei Navalnõid viivitamatult ei vabastata.

 Foto:  https://www.flickr.com/photos/stenbockimaja/50877640153/in/album-72157718050012302/

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

üksus