Kallas rääkis Läti peaministriga COVID-19 pandeemiast ja taristuprojektidest

27.01.2021 | 18:52

Stenbocki maja, 27. jaanuar 2021 - Peaminister Kaja Kallas pidas täna videokohtumise Läti valitsusjuhi Krišjānis Kariņšiga, et arutada COVID-19 kriisi, Balti koostööd ja ühiseid suuri taristuprojekte.
    • Jaga

„Lätit ja Eestit ühendavad nii pikk maismaapiir, tihedad ajaloolised ja inimestevahelised sidemed kui ka euroopalikud väärtused. Baltimaad on koos alati tugevamad kui igaüks eraldi ja seetõttu peame ühiselt seisma meie piirkonna huvide eest.“ Peaminister kinnitas Kariņšile, et Eesti uus valitsus on Lätile hea partner kõigil tasanditel: kahepoolselt, Balti koostöös, Euroopa Liidus, NATOs ja globaalselt.

Kariņš ja Kallas rääkisid COVID-19 kriisikoostööst, mille puhul on väga oluline kahe riigi vaheline kiire infovahetus ja see, et piirialade elanikud saaksid võimalikult väikeste takistustega liikuda. Valitsusjuhid vahetasid infot vaktsineerimisplaanide kohta ja kinnitasid vajadust vaktsiinitarneid Euroopa Liidus oluliselt kiirendada.

Peaministrid arutasid ka Eesti-Läti ühiste taristuprojektide olukorda. „Eesti valitsuse selged prioriteedid on nii Eesti-Läti ühise meretuulepargi arendamine kui ka Rail Baltica ehituse kiirendamine ja sellele ELi lisarahastuse kindlustamine. Samuti peame lõpule viima Balti riikide elektrivõrkude sünkroniseerimise Kesk-Euroopaga. Taristu- ja energiaprojektid parandavad meie ühendatust Euroopaga, aitavad täita kliimaeesmärke, taaskäivitada majandust ja tagada energiasõltumatuse,“ ütles Kallas.

Kallas lubas külastada Riiat niipea kui COVID-19 olukord seda võimaldab.


Fotod: https://www.flickr.com/photos/stenbockimaja/albums/72157718058293343

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

üksus