Küpsised

Selle veebisaidi korrektseks töötamiseks, kasutamise analüüsimiseks ning külastajatele parima kasutusmugavuse pakkumiseks paigutame Teie seadme (arvuti, nutiseade vms) brauseri(te)sse nn küpsised (ingl cookie).

Riigikantselei veebilehed kasutavad küpsiseid. Siin lehel antud selgitused puudutavad küpsiste kasutamist Riigikantselei ja Vabariigi Valitsuse veebilehtedel. Selgitused ei hõlma isikuandmete töötlemist veebilehtedel, millele Riigikantselei veebilehel viidatakse, kuid mida ei halda Riigikantselei, näiteks eesti.ee, ministeeriumide veebilehed, rahvaalgatus.ee jt.

Riigikantselei veebilehtedel (nt ev100.ee) võib olla veebilehe iseloomust tulenevalt erisusi küpsiste kasutamise ja andmekaitsetingimustes. Neid erisusi kirjeldatakse sellisel juhul vastava veebilehe andmekaitsetingimustes.

Aja jooksul võib Riigikantselei oma veebilehtede kvaliteedi parandamiseks küpsiseid uuendada ja lisada. Muudatustest teavitab Riigikantselei oma andmekaitsetingimustes ja küpsiste kasutamise eeskirjas. Kogutavaid andmeid, sh IP-aadresse ei seota isikut tuvastava teabega. Arvutikasutuse analüütiline jälgimine võib viia kasutaja kaudse tuvastamiseni.

Mis on küpsis?

Küpsis on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel Teie arvutisse või muusse veebilehe külastamiseks kasutatavasse seadmesse (näiteks telefoni, tahvelarvutisse).

Tekstifail sisaldab teavet, mida kasutatakse kasutaja äratundmiseks ja veebilehe kasutajakogemuse parandamiseks.

Küpsised võimaldavad tagada, et Riigikantselei hallatav veebileht vastaks paremini Teie vajadustele, näiteks et veebilehelt oleks parem vajalikku infot leida ning et veebilehe kasutamine oleks turvaline.

Küpsised kasutaja seadmest informatsiooni ise ei loe ega veebi ei edasta.

Küpsistega kogutavad andmed

  • kasutatava arvuti või arvutivõrgu internetiaadress (IP-aadress);
  • kasutatava arvuti või arvutivõrgu internetiteenuse pakkuja nimi ja aadress;
  • külastamise aeg (kellaaeg, kuupäev, aasta);
  • andmed eelnevalt külastatud veebilehekülje kohta;
  • andmed külastatava veebilehekülje kohta;
  • andmed veebileheküljel veedetud aja kohta;
  • andmed kasutatava veebilehitseja kohta ja arvuti operatsioonisüsteemi kohta;
  • tehnilised andmed, näiteks andmed kasutatavate pluginate kohta (Flash, Java jt).

Sellel saidil kasutatavad küpsised

Tingimata vajalikud küpsised (ingl Strictly Necessary). 

Need küpsised võimaldavad Teil meie veebisaidil ringi liikuda. Need küpsised ei kogu Teie kohta teavet, mida võiks kasutada turunduseesmärkidel, ega mäleta, kus olete Internetis viibinud. Veebisait ei tööta ilma nende küpsisteta korralikult.
Neid küpsiseid ei saa keelata.

Küpsise nimi Allikas Aegumise tähtaeg Eesmärk
has_js www.valitsus.ee  Sessioon Registreerib, kas külastaja brauseris JavaScripti aktiveerinud või mitte.
Javascripti abil luuakse veebilehele interaktiivset funktsionaalsust.

Analüütilised küpsised (ingl Statictics). 

Neid küpsiseid kasutatakse teabe kogumiseks selle kohta, kuidas Teie seda veebisaiti kasutate.

Küpsise nimi Allikas Aegumise tähtaeg Eesmärk
_ga www.valitsus.ee 2 aastat Registreerib unikaalse ID, mida kasutatakse statistiliste andmete genereerimiseks selle kohta, kuidas külastaja veebisaiti kasutab.  
_gid www.valitsus.ee 1 päev Registreerib unikaalse ID, mida kasutatakse statistiliste andmete genereerimiseks selle kohta, kuidas külastaja veebisaiti kasutab
_gat www.valitsus.ee 1 päev Google Analytics kasutab päringu määra vähendamiseks

Kasutame seda teavet oma saidi täiustamiseks anonüümse teabe kogumise kaudu (nt veebisaidi külastajate arv ja leht, kust külastajad saidile on tulnud).

Turundusküpsised (ingl Marketing).

Neid küpsiseid kasutatakse veebisaitide külastajate jälgimiseks.
AddThis kasutustingimused

Küpsise nimi Allikas Aegumise tähtaeg Eesmärk
__atuvc www.valitsus.ee 13 kuud AddThis küpsis, mis võimaldab külastajatel jagada sisu paljude võrgu- ja ühiskasutusplatvormidega. Salvestab värskendatud lehtede arvu.
__atuvs. www.valitsus.ee 1 päev AddThis küpsis, mis võimaldab külastajatel jagada sisu paljude võrgu- ja ühiskasutusplatvormidega

Klassifitseerimata küpsised (ingl Unclassified). 

Need on küpsised, mille liik pole määratud.
Sellel saidil selliseid küpsiseid ei kasutata.

Kolmandate osapoolte veebisaitide küpsised

Selle veebisaidi võidakse kasutada sisu muudest veebisaitidest (näit Google Maps) või kasutamisel võidakse Teid suunata muudele veebisaitidele, mis võivad kasutada oma küpsiseid. Meil ei ole kontrolli küpsiste paigutamise üle teiste veebisaitide poolt, isegi kui Teid suunatakse nende juurde sellelt veebisaidilt.

Kolmandate osapoolte teenused andmete kogumisel toimivad vastavalt nende tingimustele.

Google’i küpsiste tingimused 
Facebooki küpsiste tingimused 
LinkedIn küpsiste tingimused
Twitter küpsiste tingimused

Kuidas küpsiseid brauseris hallata ja kustutada

Sellel veebisaidil kasutatavaid küpsiseid saab brauseris lubada või keelata. 
Küpsise või küpsisekategooria keelamine ei kustuta automaatselt küpsist Teie brauserist.
 
Juhised küpsiste haldamiseks: Chrome, Internet Explorer, Edge

Piiratud ligipääs

Andmevahetus toimub krüpteeritult HTTPS protokolli kaudu.
Lisaks meile on võib ligipääs olla ka meie lepingupartnerite (Rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskus) teadmisvajadusega töötajatel, kes veebilehti analüüsivad, hooldavad või arendavad.

Kuidas saan küpsiste kasutamist kontrollida ja küpsiseid kustutada?


Enamik veebilehitsejaid lubavad küpsiste kasutamist automaatselt. Kui Te ei soovi, et Teie seadmetesse salvestatakse küpsiseid, saate muuta oma veebilehitseja privaatsussätteid. Sealt saate muuta küpsiste salvestumisest teavitamise seadeid või kõik küpsised ära blokeerida või kustutada. Samuti saate vaadata, milliseid küpsiseid ja millistelt veebilehtedelt on Teie seadmesse salvestatud, ning kustutada kõik või osa Teie seadmesse salvestunud küpsistest.

Juhime Teie tähelepanu sellele, et privaatsussätteid tuleb muuta igas Teie kasutatavas veebilehitsejas eraldi. Juhul, kui Te olete küpsised oma veebilehitsejatest kustutanud, kohtleb veebilehekülg Teid kui uut külastajat.

Kelle poole saan küsimustega pöörduda?

Juhul, kui Teil on täpsustavaid küsimusi Riigikantselei kasutatavate küpsiste ja nendega kogutavate andmete kohta, saate küsimustega pöörduda riigikantselei@riigikantselei.ee

Viimati uuendatud 23.07.2021