Minister

Ants (Anton, Hans) Piip

Ants (Anton, Hans) Piip
Ministri ülesanne Ametiaeg
välisminister 12.10.1939 - 21.06.1940
välisminister 18.05.1933 - 21.10.1933
välisminister 15.12.1925 - 23.07.1926