Varasemad valitsused

Valitsus 06.04.2011 - 26.03.2014

Päevad ametis: 1086

Eesti Reformierakond, Isamaa ja Res Publica Liit

Valitsusliidu programm

Ülevaade Vabariigi Valitsuse tegevusprogrammi 2011-2015 täitmisest (aprill 2011- märts 2014)

Ametivanne

Valitsuse number 46
Role Name
riigivanem Jaan Teemant
peaminister Andrus Ansip
riigivanem Konstantin Päts
peaminister Tiit Vähi
peaminister, siseminister Konstantin Päts
peaministri asetäitja, põllutööminister ja sõjaministri kohusetäitja Tõnis Kint (01.03.1964-23.12.1970)
üleminekuvalitsuse esimees (peaminister) Edgar Savisaar
peaminister Mart Laar
peaminister, sõjaminister Otto Strandman
riigivanem Jaan Tõnisson
riigivanem Juhan (Johann, Johannes) Kukk
peaminister Karl (Kaarel) Eenpalu (Einbund)
peaminister Tiit Vähi
riigivanem Jüri Jaakson
peaminister Mart Siimann
peaminister Mart Laar
peaminister Jüri Uluots
riigivanem August Rei
riigivanem Konstantin Päts
riigivanem Otto Strandman
peaminister, sõjaminister Konstantin Päts
peaminister Juhan Parts
riigivanem kuni 24.01.1934, peaminister riigivanema ülesannetes 24.01.1934-03.09.1937, riigihoidja 03.09.1937-24.04.1938 Konstantin Päts
riigivanem Jaan Teemant
peaminister Taavi Rõivas
ministrite nõukogu esimees, siseminister, kaubandus- ja tööstusminister Konstantin Päts
riigivanem Konstantin Päts
peaminister, kaubandus-tööstusministri kohusetäitja alates 17.04.1920 Jaan Tõnisson
riigivanem Jaan Tõnisson
riigivanem Konstantin Päts
riigivanem Jaan Teemant
peaminister Jaan Tõnisson
peaminister Andrus Ansip
peaministri asetäitja ja siseminister Johannes Sikkar (12.01.1953-22.08.1960)
peaministri asetäitja ja sõjaminister (kuni 03.04.1973, hiljem portfellita minister) Heinrich Mark (08.05.1971-01.03.1990)
peaminister Andrus Ansip
riigivanem Karl (Kaarel) Eenpalu (Einbund)
peaminister ja sõjaminister 26.10.20-20.12.20, riigivanem alates 20.12.20, sõjaminister, välisministri kt. alates 14.01.21 Ants Piip
peaminister Siim Kallas
peaministri asetäitja, siseminister Otto Tief
peaminister Andres Tarand
peaminister Taavi Rõivas
riigivanem Jaan Teemant
peaministri asetäitja, välisminister ja kohtuministri kohusetäitja Aleksander Warma (01.01.1962-30.03.1963)
riigivanem Friedrich Karl Akel
valitsuse esimees (peaminister) Tiit Vähi
peaministri asetäitja Enno Penno (01.03.1990-07.10.1992)
peaminister Ado Birk
peaminister Jüri Ratas
peaminister Jüri Ratas
siseminister, peaministri asetäitja alates 27.08.1934 Karl (Kaarel) Eenpalu (Einbund) (25.08.1934-09.05.1938)
välisminister, riigivanema asetäitja alates 26.02.1931 Jaan Tõnisson
siseminister Heinrich Laretei (23.07.1926-12.11.1926)
teedeminister Karl Ipsberg (02.08.1923-14.11.1923)
üleminekuvalitsuse siseminister Olev Laanjärv (17.04.1990-30.01.1992)
peaministri asetäitja abi ja siseminister Aksel Mark
kohtuminister Albert Assor
põllumajandusminister Jaan Leetsaar
kaubandus-tööstusministri kohusetäitja August Janson
kohtuminister Otto Tief
siseminister, sõjaministri kohusetäitja 18.10.1924-11.11.1924 ja 26.11.1924-16.12.1924 Theodor Rõuk
kohtuminister, peaministri kohusetäitja 03.08.1920-26.10.1922 Jüri Jaakson
regionaalminister Siim Valmar Kiisler
majandus- ja kommunikatsiooniminister Andrus Ansip (13.09.2004-13.04.2005)
kaitseminister Andrus Öövel
keskkonnaminister Villu Reiljan (13.04.2005-08.10.2006)
üleminekuvalitsuse kultuuriminister Märt Kubo
finantsminister Peeter Luksep
välisminister ja kohtuministri kohusetäitja, haridusministri ja sotsiaalministri ülesannete täitja alates 14.01.1953 Aleksander Warma
kaitseminister Jüri Luik
minister Andra Veidemann (09.12.1996-17.03.1997)
minister Jaak Allik
põllutööminister Theodor Pool
rootsi rahvusminister Hans Pöhl (11.12.1918-09.05.1919)
kultuuriminister Tõnis Lukas
teedeminister Leopold Johannes Johanson
kaubandus-tööstusminister Johan Holberg
välisminister Ado (Aadu) Birk (23.10.1925-15.12.1925)
haridusminister Jüri Annusson
regionaalminister Jaan Õunapuu
siseminister Jüri Mõis (25.03.1999-05.11.1999)
regionaalminister Siim Valmar Kiisler (23.01.2008-06.04.2011)
välisminister Trivimi Velliste (22.10.1992-07.01.1994)
üleminekuvalitsuse sideminister Toomas Sõmera (25.04.1990-20.06.1991)
portfellita minister ja sotsiaalministri kohusetäitja Ivar Grünthal (01.01.1962-01.03.1964)
siseminister Toomas Varek (10.02.2003-10.04.2003)
majandusminister Andres Lipstok (06.11.1995-30.11.1996)
kaitseminister Andrus Öövel
välisminister Ado (Aadu) Birk
kaubandus- ja tööstusministri kohusetäitja Voldemar Puhk (16.12.1918-27.01.1919)
Rahandusminister Maris Lauri (03.11.2014-09.04.2015)
minister Ants (Hans) Oidermaa (Oidermann) (24.01.1939-12.10.1939)
välisminister Friedrich Karl Akel (04.03.1927-11.11.1927)
haridusminister Aleksander Veidermann (Veiderma) (02.08.1923-19.02.1924)
üleminekuvalitsuse keskkonnaminister Toomas Frey (11.04.1990-13.02.1991)
portfellita minister Jaan Timusk (03.04.1973-20.06.1990)
sõjaminister Nikolai Reek
justiitsminister Kaido Kama (22.10.1992-23.05.1994)
kaubandus-tööstusminister ja teedeminister Nikolai Köstner
välisminister Jaan (Ivan) Poska
haridus- ja teadusminister (haridusminister) Mailis Rand (Reps)
teede- ja sideminister Raivo Vare
üleminekuvalitsuse transpordi- ja sideminister Enn Sarap
põllutööminister Elmar Järvesoo
minister (määramine tühistatud 24.06.1949) Johannes Nyman (27.10.1945-01.12.1945)
välisminister Jüri Luik
rahaminister Juhan (Johann, Johannes) Kukk
minister ilma portfellita Jaan Tõnisson
välisminister Ants (Anton, Hans) Piip
sõjaminister Mihkel Juhkam
teedeminister Oskar Amberg
sõjaminister Jaan Soots
majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts
üleminekuvalitsuse rahandusminister Rein Miller
portfellita minister Ants Pallop
haridusminister Arnold Susi
põllumajandusminister Ivari Padar
kultuuri- ja haridusminister Peeter Olesk
välisminister Karl (Kaarel) Robert Pusta
riigihalduse minister Jaak Aab
teedeminister Otto Sternbeck (21.10.1933-26.08.1937)
kohtu- ja siseminister Tõnis Kalbus (09.07.1929-12.04.1930)
haridusminister Jaan Lattik
põllutööminister Bernhard Rostfeld (Roostfelt)
üleminekuvalitsuse minister Endel Lippmaa (11.04.1990-29.11.1991)
põllutööminister ja sõjaministri kohusetäitja, alates 02.04.1963 peaministri ajutine asetäitja Tõnis Kint (01.01.1962-01.03.1964)
sotsiaalminister Oskar Kask
siseminister Lagle Parek (22.10.1992-27.11.1993)
kohtuminister Jüri Jaakson
siseminister Hanno Pevkur
põllutööminister Oskar Köster
siseminister, riigivanema asetäitja alates 13.04.1927 Jaan Hünerson
rahaminister, kaubandus-tööstusministri kohusetäitja 09.04.1924-13.05.1924 Karl (Kaarel) August Baars (01.04.1924-14.05.1924)
rahaminister Tõnis Vares
kaitseminister Urmas Reinsalu (14.05.2012-26.03.2014)
rahandusminister Tõnis Palts (10.04.2003-05.10.2003)
rahandusminister Mart Opmann
siseminister Kalle Laanet
keskkonnaminister Andres Tarand
töö- ja hoolekandeminister Anton Palvadre
põllutööminister Oskar Köster
välisminister Hans Rebane
haridusminister Hugo-Bernhard Rahamägi
rahaminister, kohtuministri kohusetäitja 14.01.1921-25.01.1921 Karl (Kaarel) August Baars
kultuuriminister Rein Lang (06.04.2011-04.12.2013)
kaitseminister Jaak Jõerüüt (22.11.2004-13.04.2005)
teede- ja sideminister Toivo Jürgenson
justiitsminister Rein Lang
üleminekuvalitsuse haridusminister Rein Loik
kohtuminister Aino Lepik von Wiren
majandusminister Oskar Lõvi (10.09.1956-01.01.1962)
minister Eldar Efendijev
sotsiaalminister Tiiu Aro (02.12.1996-17.03.1997)
siseminister Tiit Vähi (11.10.1995-06.11.1995)
haridusminister Nikolai Kann
töö- ja hoolekandeministri kohusetäitja Karl Ast (Rumor) (23.12.1918-09.05.1919)
Majandus- ja taristuminister Urve Palo (02.07.2014-09.04.2015)
haridus- ja teadusminister Mailis Reps (Rand)
kohtu- ja siseminister kuni 01.04.1934, kohtuminister alates 01.04.1934, siseministri kohusetäitja 01.04.1934-25.08.1934 Johan Müller (21.10.1933-09.05.1938)
põllutööminister kuni 20.11.1931, majandusminister alates 20.11.1931 August Jürima (Jürman(n)) (20.11.1931-19.02.1932)
sõjaminister, riigivanema asetäitja alates 25.08.1926, siseministri kohusetäitja alates 12.11.1926 Jaan Soots
rahaminister, riigivanema asetäitja alates 29.08.1923 Georg Vestel (Westel)
üleminekuvalitsuse materiaalsete ressursside minister Aleksander Sikkal (17.04.1990-31.12.1991)
välisminister Ants (Anton, Hans) Piip
siseminister Jüri Pihl (05.04.2007-21.05.2009)
kultuuriminister Signe Kivi (28.01.2002-29.08.2002)
kaitseminister Andrus Öövel
portfellita minister Olev Olesk (17.03.1986-20.06.1990)
sõjaminister Johan Holberg (18.09.1944-20.09.1944)
sõjaminister Andres Larka
kaitseminister Aleksander Tõnisson
põllutööminister August Kerem
töö- ja hoolekandeminister Christjan Kaarna (16.12.1921-20.10.1922)
regionaalminister Jaan Õunapuu (13.04.2004-13.04.2005)
välisminister Raul Mälk (14.10.1998-25.03.1999)
üleminekuvalitsuse välisminister Jaan Manitski (06.04.1992-22.10.1992)
kohtuminister August Kärsna (08.05.1971-08.02.1987)
sotsiaalminister Voldemar Sumberg
põllumajandusminister Aldo Tamm
sõjaminister August Hanko
põllutöö- ja toitlusminister Jaan Raamot (12.11.1918-16.11.1918)
väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo (16.05.2019-25.10.2019)
kohtu- ja siseminister Vladimir Rooberg (Roopere) (18.05.1933-03.10.1933)
teedeminister August Jürima (Jürman(n))
rahaminister, kaubandus tööstusministri kohusetäitja 16.12.1925-12.01.1926 Leo Sepp
justiitsminister Rein Lang
minister Endel Lippmaa
toitlustusminister Gustav Viard
vene rahvusminister Aleksei Sorokin (28.02.1919-09.05.1919)
maaeluminister Mart Järvik (29.04.2019-25.11.2019)
sotsiaalminister Oskar Kask (16.03.1936-09.05.1938)
teedeminister Aleksander Oinas
töö- ja hoolekandeminister Otto Tief
haridusminister Aleksander Veidermann (Veiderma)
üleminekuvalitsuse sotsiaalhooldusminister Siiri Oviir (25.04.1990-30.01.1992)
sotsiaalminister Ivar Grünthal
sõjaminister Paul Lill
rahandusminister Andres Lipstok (28.06.1994-08.11.1994)
välisministri kohusetäitja Jaan Tõnisson (06.06.1919-29.07.1919)
haridus- ja sotsiaalminister Jaan Hünerson
sõjaminister Nikolai Reek
töö- ja hoolekandeminister Christjan Kaarna
sõjaminister Aleksander Tõnisson
siseminister Ken-Marti Vaher
majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen (10.04.2003-12.09.2004)
keskkonnaminister Villu Reiljan
kultuuriminister Raivo Palmaru
üleminekuvalitsuse majandusminister Heido Vitsur (30.01.1992-08.06.1992)
siseminister Aksel Mark
portfellita minister Aksel Mark (10.09.1956-01.01.1962)
keskkonnaminister Heiki Kranich
minister Endel Lippmaa (06.11.1995-06.08.1996)
haridus- ja sotsiaalminister Jaan Hünerson
põllutööminister Oskar Köster
välisminister, riigivanema asetäitja alates 22.12.1924 Karl (Kaarel) Robert Pusta (16.12.1924-05.10.1925)
välisminister, kohtuminister Otto Strandman (26.10.1920-14.01.1921)
haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo
minister Paul-Eerik Rummo
sotsiaalminister Eiki Nestor
minister Urve Palo (05.04.2007-21.05.2009)
teede- ja sideminister Andi Meister
üleminekuvalitsuse tööstus- ja energeetikaminister Jaak Tamm (25.04.1990-12.12.1991)
portfellita minister Peeter Panksep (01.01.1962-01.03.1964)
siseminister Ain Seppik (28.01.2002-03.02.2003)
põllumajandusminister Ilmar Mändmets
keskkonnaminister Villu Reiljan
teedeminister Aleksander Bürger (Pürge)
põllutööminister Otto Strandman
välisminister Keit Pentus-Rosimannus (17.11.2014-09.04.2015)
haridus- ja sotsiaalminister Jaan Piiskar
teedeminister August Kerem
kohtuminister, haridusministri kohusetäitja alates 19.02.1924 Rudolf Gabrel (12.10.1923-26.03.1924)
üleminekuvalitsuse kultuuriminister Lepo Sumera (10.04.1990-30.01.1992)
teedeminister Mihkel Mathiesen (05.06.1985-20.06.1990)
majandusminister Leo Sepp
kaitseminister Enn Tupp (29.06.1994-08.11.1994)
põllutöö- ja toitlusminister Theodor Pool
teedeminister Ferdinand Peterson (Petersen)
põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder
justiitsminister Märt Rask
üleminekuvalitsuse tööstus- ja energeetikaminister Aksel Treimann
finantsminister Ervin Jüri Nõmmera (24.08.1977-20.06.1990)
minister (määramine tühistatud 24.06.1949) Artur Ekbaum (27.10.1945-01.12.1945)
minister Arvo Niitenberg
siseminister Aleksander Hellat
teedeminister Ferdinand Peterson (Petersen)
teedeminister Oskar Köster
rahaminister ja kaubandus-tööstusminister Aleksander Oinas
kaubandus- ja tööstusminister, tööministri kohusetäitja 27.04.1921-18.11.1921, teedeministri kohusetäitja 26.01.1921-18.11.1921 Juhan (Johann, Johannes) Kukk (25.01.1921-18.11.1921)
üleminekuvalitsuse siseminister Robert Närska
teedeminister Jaan Timusk
kohtuminister Johannes Klesment
rahandusminister Siim Kallas
kultuuri- ja haridusminister Peeter Kreizberg
justiitsminister Jüri Adams
teedeminister Aleksander Bürger (Pürge)
haridusminister Peeter Siegfried Põld
rahandusminister Martin Helme
põllutööminister Artur Tupits (11.09.1937-09.05.1938)
kaitseminister Oskar Köster
kohtuminister Tõnis Kalbus
siseminister Karl (Kaarel) Eenpalu (Einbund) (07.04.1923-02.08.1923)
üleminekuvalitsuse minister Artur Kuznetsov (24.04.1990-29.11.1991)
siseminister Aksel Mark (01.01.1962-01.03.1964)
välisminister Karl Selter
sotsiaalminister Toomas Vilosius (21.09.1994-08.11.1994)
tööstus- ja kaubandusminister (kohusetäitja 27.01.1919-11.03.1919) August Janson (12.03.1919-09.05.1919)
tervise- ja tööminister Urmas Kruuse (02.07.2014-09.04.2015)
välisminister, riigivanema asetäitja alates 19.02.1932 Jaan Tõnisson
töö- ja hoolekandeminister Jaan Masing
sõjaminister Hans Kurvits (11.11.1924-26.11.1924)
siseminister Karl (Kaarel) Eenpalu (Einbund)
kultuuriminister Urve Tiidus (04.12.2013-26.03.2014)
siseminister Margus Leivo
siseminister Olari Taal (29.01.1998-25.03.1999)
sotsiaalminister Jaak Aab
üleminekuvalitsuse põllumajandusminister Harry Õunapuu (13.02.1991-30.01.1992)
haridusminister Elmar Järvesoo
teedeminister Nikolai Viitak
majandusminister Toivo Jürgenson (12.01.1994-08.11.1994)
välisministri kohusetäitja Anton (Ants, Hans) Piip (09.10.1919-18.11.1919)
põllumajandusminister Ivari Padar (07.04.2014-09.04.2015)
välisminister Mihkel Pung
teedeminister, riigivanema asetäitja alates 14.12.1927 August Kerem
kohtuminister, rahaministri kohusetäitja 27-03.1924-01.04.1924, välisministri kohusetäitja 15.05.1924-21.06.1924 Rudolf Gabrel
siseminister, töö- ja hoolekandeminister Lui Olesk
majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts
kaitseminister Margus Hanson (10.04.2003-22.11.2004)
kaitseminister Jürgen Ligi (10.10.2005-05.04.2007)
üleminekuvalitsuse justiitsminister Märt Rask
sõjaminister Jüri Toomepuu
majandusminister ja teedeministri kohusetäitja Mihkel Truusööt (12.01.1953-10.09.1956)
sotsiaalminister Toomas Vilosius (06.11.1995-01.12.1996)
siseminister Edgar Savisaar (17.04.1995-10.10.1995)
kohtuminister Jüri Jaakson
töö- ja hoolekandeminister (kuni 23.12.1918), peaministri asetäitja (kuni 24.01.1919) August Rei (27.11.1918-24.01.1919)
sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt (02.07.2014-09.04.2015)
kaitseminister Jüri Luik
kaitseminister Paul Lill (21.10.1933-09.05.1938)
majandusminister Mihkel Pung (12.02.1931-20.11.1931)
kaubandus-tööstusminister Karl-Ferdinand Kornel
siseminister, kohtuministri kohusetäitja 03.08.1923-12.10.1923, sõjaministri kohusetäitja alates 19.02.1924 Karl (Kaarel) Eenpalu (Einbund)
majandus- ja kommunikatsiooniminister (majandusminister ning teede- ja sideminister) Liina Tõnisson
keskkonnaminister Villu Reiljan
üleminekuvalitsuse haridusminister Rein Loik (11.04.1990-30.01.1992)
portfellita minister Ivar Paljak (05.06.1985-20.06.1990)
minister 12.10.1993-27.06.1994, kultuuri- ja haridusminister 27.06.1994-8.11.1994 Peeter Olesk (12.10.1993-08.11.1994)
haridusminister Johannes Kartau
põllutöö- ja toitlusminister Jaan Raamot
majandusminister August Jürima (Jürman(n))
haridusminister Alfred Julius Mõttus
rahaminister, kaubandus-tööstusministri kohusetäitja alates 17.12.1924 Leo Sepp
välisminister, teedeministri kt. 26.01.1921-16.12.1921, kaubandus-, tööstus- ja tööministri kt. 23.11.1921-16.12.1921 Anton (Ants, Hans) Piip (25.01.1921-20.10.1922)
minister Paul-Eerik Rummo
välisminister Toomas Hendrik Ilves (17.03.1997-14.10.1998)
üleminekuvalitsuse välisminister Lennart Meri (30.01.1992-24.03.1992)
sõjaminister Avdy Andresson (03.04.1973-20.06.1990)
välisminister August Rei (18.09.1944-09.01.1945)
rahandusminister Andres Lipstok
kaubandus- ja tööstusminister Nikolai Köstner (18.11.1919-17.04.1920)
rahaminister, siseministri asetäitja Juhan (Johann, Johannes) Kukk
väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu (07.11.2019-20.04.2020)
kaitseminister August Kerem
siseminister, riigivanema asetäitja alates 21.12.1925 Karl (Kaarel) Eenpalu (Einbund)
kaitseminister Jaak Aaviksoo
minister Tiit Kubri
minister Ants Leemets
rahaminister Tõnis Vares
täievoliline minister välismaal Jaan Tõnisson
majandus- ja taristuminister Taavi Aas
välisminister Friedrich Karl Akel (02.06.1936-09.05.1938)
välisminister Friedrich Karl Akel
kohtuminister Jaak Reichmann (21.11.1922-17.01.1923)
üleminekuvalitsuse tervishoiuminister Andres Ellamaa (10.04.1990-30.01.1992)
välisminister August Koern
majandusminister Leo Sepp
rahandusminister Heiki Kranich (12.01.1994-21.06.1994)
kaitseminister Sven Mikser
kohtu- ja siseminister Ado Anderkopp
kaubandus-tööstusminister Karl-Ferdinand Kornel
välisminister Karl (Kaarel) Robert Pusta (06.06.1924-16.12.1924)
kaubandus- ja tööstusminister Oskar Johannes Wirkhaus (Virkhaus) (30.07.1920-09.11.1920)
põllumajandusminister Ester Tuiksoo (05.04.2004-13.04.2005)
kultuuriminister Jaak Allik
majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar
üleminekuvalitsuse kaubandusminister Andres Tamm (06.05.1992-22.10.1992)
sotsiaalminister, haridusministri kohusetäitja alates 23.02.1992 Ivar Paljak
portfellita minister Arvo Horm (10.09.1956-01.01.1962)
kultuuriminister Signe Kivi
kohtu- ja siseminister Ado Anderkopp
rahaminister Anton Teetsov
portfellita minister Karl Ast (Rumor)
kaubandus-, tööstus- ja teedeminister Juhan (Johann, Johannes) Kukk
justiitsminister Kristen Michal (06.04.2011-10.12.2012)
välisminister Toomas Hendrik Ilves
regionaalminister Vallo Reimaa (05.04.2007-22.01.2008)
energeetikaminister Arvo Niitenberg
üleminekuvalitsuse ehitusminister Gennadi Golubkov (11.04.1990-30.01.1992)
teedeminister ja haridusministri kohusetäitja Enno Penno (01.01.1962-01.03.1964)
sotsiaalminister Siiri Oviir
rahandusminister Mart Opmann
majandusminister Liina Tõnisson
kaubandus-tööstusministri ajutine kohusetäitja kaubanduse alal Max Hurt (05.10.1920-26.10.1920)
toitlusminister Jaan Raamot (27.11.1918-27.01.1919)
keskkonnaminister Mati Raidma (17.11.2014-09.04.2015)
kohtu- ja siseminister Johan Reinhold (Raid) (20.11.1931-19.02.1932)
sõjaminister Ado Anderkopp (02.08.1923-19.02.1924)
üleminekuvalitsuse majandusminister Jaak Leimann (11.04.1990-30.01.1992)
teedeminister Juhan (Johan) Käis (08.05.1971-12.11.1984)
põllutööminister Artur Tupits
kaitseminister Indrek Kannik (12.01.1994-23.05.1994)
rahaminister Juhan (Johann, Johannes) Kukk
rahandusminister Jürgen Ligi (04.06.2009-06.04.2011)
kaitseminister Sven Mikser
haridusminister Rein Loik (02.12.1996-17.03.1997)
üleminekuvalitsuse ehitusminister Jaan Kabin (18.06.1992-22.10.1992)
siseminister Aksel Mark
portfellita minister Artur Terras (20.04.1952-12.01.1953)
minister Eiki Nestor
töö- ja hoolekandeminister Anton Palvadre
põllutööminister Karl-Johannes Soonberg (Soonpää)
haridusminister Hugo-Bernhard Rahamägi
põllutööminister, toitlusministri kohusetäitja alates 26.01.1921, teedeministri kohusetäitja 23.11.1921-16.12.1921 Bernhard Aleksander Rostfeld (Roostfelt)
üleminekuvalitsuse sotsiaalhooldusminister Laur Karu (12.03.1992-22.10.1992)
haridusminister Johan Ungerson (20.06.1990-20.11.1991)
kaubandus- ja tööstusminister Rudolf Penno (18.09.1944-25.11.1951)
siseminister Tarmo Loodus (09.11.1999-28.01.2002)
justiitsminister Paul Varul
kaitseminister Enn Tupp
kohtuminister, peaministri asetäitja Jaan Poska
sotsiaalminister Tanel Kiik
majandusminister Johannes-Friedrich Zimmermann
sõjaminister Jaan Soots
töö- ja hoolekandeminister Christjan Kaarna
üleminekuvalitsuse transpordiminister (hiljem trandspordi- ja sideminister) Tiit Vähi (11.04.1990-30.01.1992)
portfellita minister ja majandusministri kohusetäitja, alates 02.04.1963 välisministri kohusetäitja Arvo Horm (01.01.1962-01.03.1964)
teedeminister Nikolai Viitak
sotsiaalminister Marju Lauristin (22.10.1992-20.09.1994)
tööstus- ja kaubandusminister Nikolai Köstner (27.11.1918-28.02.1919)
teedeminister Jaan (Johann) Raudsepp
välisminister Aleksander Hellat (11.11.1927-09.12.1927)
töö- ja hoolekandeminister Adam Bachmann (Randalu)
sotsiaalminister Marko Pomerants
siseminister Robert Lepikson (05.05.1997-28.01.1998)
välisminister Urmas Paet
majandusminister Karl Selter (21.10.1933-09.05.1938)
põllutööminister Jaan Hünerson (20.11.1931-19.02.1932)
põllutööminister Oskar Köster
töö- ja hoolekandeminister, teedeministri kohusetäitja alates 14.11.1923 Oskar Amberg
üleminekuvalitsuse põllumajandusminister Vello Lind (07.05.1990-13.02.1991)
kohtuminister Peeter Panksep (01.03.1964-01.08.1970)
minister Ants (Hans) Oidermaa (Oidermann)
majandusminister Toomas Sildmäe (08.02.1993-11.01.1994)
välisminister Jaan (Ivan) Poska (09.05.1919-23.09.1919)
teedeminister Jaan (Johann) Raudsepp
sõjaminister Oskar Amberg (26.03.1924-18.10.1924)
põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder
keskkonnaminister Villu Reiljan
haridusminister Mait Klaassen
kaitseminister Jaak Jõerüüt (13.04.2005-07.10.2005)
üleminekuvalitsuse kaitseminister Ülo Uluots (18.06.1992-22.10.1992)
majandusminister Mihkel Mathiesen (20.06.1990-06.10.1992)
põllutööminister ja sõjaministri kohusetäitja, peaministri asetäitja asetäitja Tõnis Kint
haridusminister Tõnis Lukas
välisminister Toomas Hendrik Ilves (02.12.1996-17.03.1997)
sotsiaalminister Siiri Oviir
sõjaminister Aleksander Ernst Tõnisson
välisminister Jaan (Ivan) Poska
Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling (02.07.2014-09.04.2015)
justiitsminister Raivo Aeg
sotsiaalminister Maret Maripuu (05.04.2007-23.02.2009)
põllumajandusminister Jaanus Marrandi
minister 6.11.1995-1.01.1996, kultuuriminister 1.01.1996-17.03.1997 Jaak Allik
üleminekuvalitsuse justiitsminister Jüri Raidla (17.04.1990-30.01.1992)
portfellita minister Renate Kaasik
haridusminister Paul Kogerman
kultuuri- ja haridusminister Paul-Eerik Rummo (22.10.1992-21.06.1994)
kohtuminister Lui Olesk (09.10.1919-18.11.1919)
raha- ja riigivaranduste minister Juhan (Johann, Johannes) Kukk
põllutööminister Artur Tupits
kohtuminister Tõnis Kalbus
siseminister Karl (Kaarel) Eenpalu (Einbund)
teedeminister, kaubandus- ja tööstusministri kohusetäitja alates 16.12.1921 Karl Ipsberg (16.12.1921-21.11.1922)
minister Jaan Õunapuu (10.04.2003-13.04.2004)
minister Andra Veidemann
üleminekuvalitsuse minister Arvo Niitenberg (15.06.1992-22.10.1992)
portfellita minister kuni 24.08.1977, seejärel majandusminister 24.08.1977-12.06.1983 Verner Hans Puurand (03.04.1973-12.06.1983)
minister Juhan Kaarlimäe
siseminister Kaido Kama
põllutööminister Theodor Pool
töö- ja hoolekandeminister Aleksander Tulp (14.11.1918-27.11.1918)
maaeluminister Arvo Aller (10.12.2019-...)
majandusminister Peeter Kurvits
töö- ja hoolekandeminister ning haridusminister Leopold Johannes Johanson
töö- ja hoolekandeminister Christjan Kaarna
haridusminister Heinrich Bauer
keskkonnaminister Jaanus Tamkivi
majandusminister Henrik Hololei (15.10.2001-28.01.2002)
teede- ja sideminister Raivo Vare (02.12.1996-17.03.1997)
teede- ja sideminister Kalev Kallo
siseminister Karl (Kaarel) Eenpalu (Einbund)
teedeminister Eduard Säkk
siseminister Mart Helme
välisminister, riigivanema asetäitja alates 23.10.1933, peaministri asetäitja 01.03.1934-27.08.1934 Julius Seljamaa (21.10.1933-02.06.1936)
haridus- ja sotsiaalminister Jaan Hünerson (09.07.1929-12.09.1931)
teedeminister August Kerem
sõjaminister Jaan Soots
üleminekuvalitsuse sotsiaalminister (hiljem tööminister) Arvo Kuddo (17.04.1990-30.01.1992)
teedeminister Juhan (Johan) Käis
põllutööminister Artur Tupits
rahandusminister Madis Üürike (22.10.1992-07.01.1994)
haridusminister Harald Alfred Laksberg (12.03.1919-09.05.1919)
kultuuriminister Urve Tiidus
kaitseminister August Kerem
põllutööminister Oskar Köster
välisminister kuni 14.05.1924, rahaminister alates 14.05.1924, kaubandus-tööstusministri kohusetäitja 27.03.1924-09.04.1924 Otto Strandman
põllutööminister August Kerem
välisminister Urmas Paet
põllumajandusminister Tiit Tammsaar (10.04.2003-02.04.2004)
majandusminister Jaak Leimann
põllumajandusminister Ester Tuiksoo
üleminekuvalitsuse kaubandusminister Aleksander Sikkal (30.01.1992-22.04.1992)
välisminister Olev Olesk
portfellita minister Eduard Leetmaa (31.01.1959-01.01.1962)
minister 8.12.1992-6.10.1993, kaitseminister 23.08.1993-7.01.1994, välisminister 7.01.1994-8.11.1994 Jüri Luik (08.12.1992-08.11.1994)
siseminister Aleksander Hellat (29.07.1919-18.11.1919)
haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski
kaitseminister, riigivanema asetäitja alates 17.08.1932 August Kerem
siseminister Jaan Hünerson
teedeminister Karl Johannes Virma
põllutööminister Theodor Pool
kaitseminister Mart Laar (06.04.2011-11.05.2012)
haridus- ja teadusminister Toivo Maimets
minister Toivo Asmer
reformiminister Liia Hänni
üleminekuvalitsuse riigiminister Raivo Vare (17.04.1990-30.01.1992)
välisminister Kristiina Ojuland
minister 15.08.1996-1.12.1996, siseminister 1.12.1996-17.03.1997 Riivo Sinijärv (15.08.1996-17.03.1997)
põllumajandusminister Ilmar Mändmets
kaubandus-tööstusministri ajutine kohusetäitja tööstuse alal Aleksander Kink (05.10.1920-26.10.1920)
rahaminister Juhan (Johann, Johannes) Kukk
siseminister Katri Raik (26.11.2018-29.04.2019)
haridusminister Aleksander Jaakson (11.05.1936-09.05.1938)
kohtu- ja siseminister kuni 20.11.1931, põllutööminister alates 20.11.1931 Jaan Hünerson (12.02.1931-20.11.1931)
haridusminister Jaan Lattik
kaubandus-tööstusminister Bernhard Rostfeld (Roostfelt)
üleminekuvalitsuse kaubandusminister Aleksander Sikkal (01.01.1992-30.01.1992)
peaministri asetäitja Enno Penno (01.03.1990-20.06.1990)
siseminister August Jürima (Jürman(n))
rahandusminister Ivari Padar (05.04.2007-21.05.2009)
keskkonnaminister Heiki Kranich
kultuuri- ja haridusminister 6.11.1995-1.01.1996, haridusminister 1.01.1996-30.11.1996 Jaak Aaviksoo (06.11.1995-30.11.1996)
üleminekuvalitsuse ehitusminister 30.01.1992-15.06.1992, üleminekuvalitsuse majandusminister 15.06.1992-21.10.1992 Olari Taal
sotsiaalminister Heino Valvur
portfellita minister, majandusministri ülesannete täitja, peaministri ülesannete täitja alates 22.04.1952 Johannes Sikkar (20.04.1952-12.01.1953)
teede- ja sideminister Andi Meister
välisminister Ado (Aadu) Birk
haridusminister Peeter Siegfried Põld
haridus- ja sotsiaalminister Hugo Villi Kukke
välisminister Jaan Lattik
kohtuminister, välisministri kohusetäitja 06.10.1925-23.10.1925 Rudolf Gabrel
rahaminister, riigivanema asetäitja alates 23.11.1921 Georg Vestel (Westel)
üleminekuvalitsuse tervishoiuminister Andres Kork
põllutööminister Kaarel Liidak (18.09.1944-16.01.1945)
keskkonnaminister Vootele Hansen
haridusminister Konstantin Treffner
sõjaminister Andres Larka
väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Marti Kuusik (29.04.2019-30.04.2019)
haridus- ja sotsiaalminister, riigivanema asetäitja alates 18.05.1933 Konstantin Konik
põllutööminister, riigivanema asetäitja alates 27.07.1929 August Kerem (09.07.1929-23.01.1931)
kaubandus-tööstusminister Ernst-Constantin Weberman (12.01.1926-23.07.1926)
välisminister, kohtuministri kohusetäitja alates 19.01.1923 Aleksander Hellat (28.11.1922-02.08.1923)
välisminister Rein Lang (22.02.2005-13.04.2005)
siseminister Riivo Sinijärv (17.03.1997-29.04.1997)
põllutööminister Nikolai Talts (21.10.1933-09.11.1937)
põllutööminister August Jürima (Jürman(n)) (12.02.1931-20.11.1931)
rahaminister Leo Sepp
välisminister Friedrich Karl Akel
üleminekuvalitsuse rahandusminister Rein Miller (07.05.1990-30.01.1992)
majandusminister Arvo Horm
haridusminister Aleksander Jaakson
majandusminister Ain Saarmann (22.10.1992-05.02.1993)
kaubandus-tööstusministri kohusetäitja Märt Raud (09.06.1919-18.11.1919)
haridusminister Jaan Lattik
põllutööminister, teedeministri kohusetäitja alates 03.12.1924 August Kerem
haridusminister Friedrich (Priit,Priidu) Sauer (Saue)
rahandusminister Jürgen Ligi
kultuuriminister Urmas Paet
justiitsminister Paul Varul
keskkonnaminister Rein Randver (11.10.2006-05.04.2007)
üleminekuvalitsuse keskkonnaminister Tõnis Kaasik
põllutööminister Helmut Talts (20.06.1990-02.07.1992)
portfellita minister Peeter Panksep (10.09.1956-01.01.1962)
justiitsminister Märt Rask
välisminister Siim Kallas (06.11.1995-22.11.1996)
välisminister Riivo Sinijärv
kaubandus- ja tööstusminister Viktor Pihlak
saksa rahvusminister Hermann Georg Willibald Koch (28.11.1918-09.05.1919)
keskkonnaminister Rene Kokk
välisminister Urmas Paet
rahandusminister Harri Õunapuu
majandusminister Jaak Leimann (02.12.1996-17.03.1997)
üleminekuvalitsuse keskkonnaminister Tõnis Kaasik (13.02.1991-30.01.1992)
portfellita minister Ants Pallop (25.04.1973-20.06.1990)
kohtuminister Albert Assor
justiitsminister Urmas Arumäe (06.06.1994-08.11.1994)
kohtuminister Jüri Jaakson (09.05.1919-23.09.1919)
töö ja hoolekandmise minister Villem Maasik
välisminister, riigivanema asetäitja alates 02.11.1932 August Rei
sõjaminister Nikolai Reek
töö- ja hoolekandeminister Christjan Kaarna
minister Peep Aru (07.04.1997-25.03.1999)
üleminekuvalitsuse minister Klara Hallik (16.04.1992-22.10.1992)
majandusminister kuni 24.08.1977, edasi portfellita minister Arvo Horm
teedeminister Johannes Pikkov (18.09.1944-03.09.1947)
sotsiaalminister Toomas Vilosius
toitlusminister Jaan Kriisa
välisminister Otto Strandman
väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem (21.04.2020-...)
põllutööminister Johannes-Friedrich Zimmermann
sise- ja kohtuminister, riigivanema asetäitja alates 19.12.1928 Tõnis Kalbus
välisminister Ants (Anton, Hans) Piip
kohtuminister Jaak Reichmann
üleminekuvalitsuse põllumajandusminister Aavo Mölder (19.02.1992-22.10.1992)
portfellita minister Arvo Horm
majandusminister Mihkel Pärnoja (25.03.1999-05.10.2001)
teede- ja sideminister Kalev Kukk (06.11.1995-30.11.1996)
töö- ja hoolekandeminister Adam Bachmann (Randalu)
toitlusminister Eduard Georg Aule (06.02.1919-09.05.1919)
rahvastikuminister Riina Solman
teedeminister Nikolai Viitak (26.08.1937-09.05.1938)
kohtu- ja siseminister Ado Anderkopp (12.04.1930-12.02.1931)
raha- ja kaubandus-tööstusminister, välisministri kohusetäitja kuni 01.12.1922, riigivanema asetäitja alates 01.12.1922 Georg Vestel (Westel)
üleminekuvalitsuse välisminister Lennart Meri (11.04.1990-30.01.1992)
siseminister Richard Veerma (Vreeman)
siseminister Heiki Arike (15.12.1993-08.11.1994)
haridusminister Karl Luts (27.11.1918-12.03.1919)
majandusminister Oskar Suursööt
rahaminister Leo Sepp
teedeminister Karl Kark (26.03.1924-01.12.1924)
toitlustusminister Jaan Kriisa
sotsiaalminister Taavi Rõivas (11.12.2012-26.03.2014)
rahandusminister Taavi Veskimägi (06.10.2003-13.04.2005)
põllumajandusminister Andres Varik
rahandusminister Aivar Sõerd
kaitseminister Hain Rebas (22.10.1992-05.08.1993)
siseminister Aleksander Oinas (09.05.1919-18.07.1919)
justiitsminister Andres Anvelt
majandusminister Johannes-Friedrich Zimmermann
töö- ja hoolekandeminister Karl-Johannes Soonberg (Soonpää)
toitlusminister Peet Johanson
keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus
justiitsminister Ken-Marti Vaher
minister Katrin Saks
haridus- ja teadusminister Mailis Reps (Rand)
haridusminister ja sotsiaalministri kohusetäitja (ei astunud ametisse) Gustav Suits (12.01.1953-23.05.1956)
minister Toivo Asmer
siseminister Märt Rask (06.11.1995-01.12.1996)
rahandusminister Mart Opmann
siseminister August Peet
hariduse- ja sotsiaalminister kuni 01.04.1936, haridusminister 01.04.1936-10.05.1936 Nikolai Kann (21.10.1933-11.05.1936)
kaitseminister August Kerem
kohtuminister Johan (Juhan) Sepp
põllutööminister August Kerem
üleminekuvalitsuse kaubandusminister Ants Laos (11.04.1990-31.12.1991)
haridusminister Johan Ungerson (05.06.1985-20.06.1990)
sotsiaalminister Oskar Kask
siseminister Marko Pomerants (04.06.2009-06.04.2011)
kultuuriminister Margus Allikmaa (03.09.2002-10.04.2003)
justiitsminister Paul Varul
üleminekuvalitsuse riigiminister Uno Veering
välisminister August Koern (08.05.1971-03.06.1982)
minister, peaministri asetäitja ja välisministri ülesannetes (24.06.1949 määramine tühistatud) Hans Rebane (15.01.1945-24.06.1949)
reformiminister Liia Hänni
teedeminister Eduard Säkk
kohtuminister, ministrite nõukogu abiesimees Jüri Vilms (24.02.1918-13.04.1918)
kohtu- ja siseminister Ado Anderkopp
teedeminister Oskar Köster
sõjaminister Jaan Soots
siseminister, töö- ja hoolekandeministri kohusetäitja 26.01.1921-27.04.1921, hoolekandeministri kohusetäitja 27.04.1921-16.12.1921 Karl (Kaarel) Eenpalu (Einbund)
sotsiaalminister Tiiu Aro
üleminekuvalitsuse tööminister Arvo Kuddo
haridusminister Edgar Valter Saks (08.05.1971-11.04.1984)
rahaminister Hugo Pärtelpoeg (18.09.1944-29.04.1951)
majandusminister Toivo Jürgenson
kohtuminister Jüri Jaakson
tööstus-kaubandusminister Nikolai Köstner (14.11.1918-27.11.1918)
välisminister Urmas Reinsalu
kohtu- ja siseminister Ernst Heinrich Ein (04.10.1933-21.10.1933)
välisminister, põllutööministri kohusetäitja alates 26.01.1931 Jaan Lattik
põllutööminister Heinrich Laretei
teedeminister Karl Ipsberg
haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas
välisminister Kristiina Ojuland (10.04.2003-10.02.2005)
tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski (14.09.2015-23.11.2016)
tervise- ja tööminister Riina Sikkut (02.05.2018-29.04.2019)
tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski (23.11.2016-02.05.2018)
kaitseminister Jüri Luik (12.06.2017-29.04.2019)
sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna
haridus- ja teadusminister Mailis Reps (Rand)
välisminister Jürgen Ligi (12.09.2016-23.11.2016)
haridus- ja teadusminister Maris Lauri (13.09.2016-23.11.2016)
sotsiaalminister Hanno Pevkur (23.02.2009-06.04.2011)
välisminister Sven Mikser
keskkonnaminister Siim Valmar Kiisler (12.06.2017-29.04.2019)
keskkonnaminister Marko Pomerants
maaeluminister Urmas Kruuse
maaeluminister Tarmo Tamm (12.12.2016-29.04.2019)
rahandusminister Sven Sester
rahandusminister Toomas Tõniste (12.06.2017-29.04.2019)
sotsiaalkaitseminister Kaia Iva
kaitseminister Hannes Hanso (14.09.2015-23.11.2016)
kultuuriminister Indrek Saar
sotsiaalminister Hanno Pevkur (06.04.2011-10.12.2012)
justiitsminister Hanno Pevkur (10.12.2012-26.03.2014)
kultuuriminister Laine Jänes
justiitsminister Urmas Reinsalu
kultuuriminister Indrek Saar
justiitsminister Urmas Reinsalu
majandus- ja taristuminister Kadri Simson
ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist (22.08.2018-29.04.2019)
ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo (23.11.2016-22.08.2018)
siseminister Andres Anvelt (23.11.2016-26.11.2018)
riigihalduse minister Janek Mäggi (02.05.2018-29.04.2019)
riigihalduse minister Jaak Aab (12.06.2017-02.05.2018)
Minister Anne Sulling (26.03.2014-02.07.2014)
kaitseminister Margus Tsahkna (23.11.2016-12.06.2017)
rahandusminister Sven Sester (23.11.2016-12.06.2017)
majandus- ja taristuminister Kristen Michal
keskkonnaminister Marko Pomerants (23.11.2016-12.06.2017)
riigihalduse minister Mihhail Korb (23.11.2016-12.06.2017)
maaeluminister Martin Repinski (23.11.2016-09.12.2016)
välisminister Urmas Paet (26.03.2014-17.11.2014)
ettevõtlusminister Liisa Oviir (14.09.2015-23.11.2016)
rahandusminister Jürgen Ligi (26.03.2014-03.11.2014)
siseminister Hanno Pevkur
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Urve Palo (26.03.2014-02.07.2014)
sotsiaalminister Helmen Kütt (26.03.2014-02.07.2014)
Minister Urmas Kruuse (26.03.2014-02.07.2014)
keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus (26.03.2014-17.11.2014)
riigihalduse minister Arto Aas
Põllumajandusminister Andres Anvelt (26.03.2014-07.04.2014)
Regionaalminister Hanno Pevkur (26.03.2014-02.07.2014)
välisminister Marina Kaljurand (16.07.2015-12.09.2016)
haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi (09.04.2015-12.09.2016)
kaitseminister Sven Mikser (09.04.2015-14.09.2015)
välisminister Keit Pentus-Rosimannus (09.04.2015-15.07.2015)
tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev (09.04.2015-14.09.2015)
ettevõtlusminister Urve Palo (09.04.2015-14.09.2015)