Sa oled siin

Vene suursaadik teatas peaministrile valitsustevahelise komisjoni kaasesimehe nime, 16.10.1998

16. oktoober 1998 - 0:00

 
 

Vene suursaadik teatas peaministrile valitsustevahelise komisjoni kaasesimehe nime
 
 

16. oktoobril 1998
 

Täna hommikul kohtus peaminister Siimann Toompeal Vene suursaadik Aleksei Gluhhoviga, kes informeeris peaministrit ametlikult Vene Föderatsiooni asepeaminister Valentina Matvijenko määramisest Eesti-Vene valitsustevahelise komisjoni Vene poolseks kaasesimeheks. Suursaadik teatas ka, et Vene valitsus on heaks kiitnud mõned ühiskomisjoni poolt ette valmistatud lepingud ning need on valmis allakirjutamiseks.

Valentina Matvijenko on varem töötanud Vene Föderatsiooni Välisministeeriumis ning enne valitsuse liikmeks saamist oli ta suursaadik Kreekas. "Usun, et Valentina Matvijenko võttis kaasesimehe ametiposti vastu suure huvi ja energiaga," ütles Gluhhov. Ta lisas, et ilmselt võtab kaasesimehel oludega tutvumine pisut aega, kuid komisjoni kaasesimeeste kohtumine võiks toimuda juba lähitulevikus Tallinnas.

Peaminister ja suursaadik vestlesid ka piiriläbirääkimiste käigust. Gluhhov kinnitas, et viimane ekspertide kohtumine Peterburis oli edukas ning ta avaldas lootust, et lepingu järelejäänud tehnilised üksikasjad leiavad peagi lahenduse.

Peaminister ning suursaadik rääkisid kohtumise ajal ka Eesti uuest välisministrist. Peaminister ütles, et ootab uue välisministri ajal Eesti-Vene suhetelt jätkuvat paranemist. Suursaadik hindas Raul Mälgu määramist välisministriks Venemaa jaoks positiivseks. Ta tõstis esile Raul Mälgu suuri kogemusi Eesti-Vene suhete alal.