Sa oled siin

Valitsuskomisjon: EV100 välisprogramm on kultuuriekspordi edendamise edulugu

8. jaanuar 2019 - 12:18

Stenbocki maja, 8. jaanuar 2019 - Täna kogunenud Eesti Vabariik 100 valitsuskomisjon tõdes, et lõppenud EV100 välisprogramm oli kõigi aegade võimsaim Eestit tutvustav ja keskselt rahastatud kultuuriekspordi edendamise projekt.

“Lisaks mahukale kodumaisele programmile jõudis meie armsa Eesti Vabariigi juubeliaasta paljudele maailma olulistele lavadele. Mulle teeb suurt rõõmu, et saime oma riigi sünnipäeva tähistada ka koos väga paljude võõrsil elavate rahvuskaaslaste ja Eesti sõpradega. EV100 pidustused jõudsid kahe aasta jooksul 35 riiki, kus toimus üle 500 erineva sündmuse,” ütles valitsuskomisjoni juht peaminister Jüri Ratas.

“Välisprogrammi sündmused on saanud palju head vastukaja ning aidanud näidata meie rahvast, kultuuri ja riiki terves maailmas. Tegemist on igal juhul kõigi aegade võimsaima Eestit tutvustava ja keskselt rahastatud kultuuriekspordi edendamise projektiga. EV100 välisprogramm on kindlasti edulugu ning seda väga paljudel põhjustel. Tunnustan südamest kõiki, kes EV100 sündmuste korraldamisel on kaasa löönud ning aidanud meie kalli Eesti sünnipäeva väärikalt tähistada,“ lisas Ratas.

EV100 välisprogrammi ettevalmistamine algas Riigikantseleis 2013. aasta novembris. Programmi koostamisel olulist rolli täitnud ministeeriumide vaheline töörühm alustas tegevust mõned kuud hiljem. Välisprogrammi ametlike sündmuste periood algas koos Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algusega 1. juulil 2017 ja lõppes Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta viimasel päeval.

Samuti sai valitsuskomisjon ülevaate 2019. aastal jätkuvatest juubelipidustustest. Tänavu keskenduvad sündmused Eesti Vabadussõja 100. aastapäevale.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise koordineerimiseks on valitsuse korraldusega moodustatud valitsuskomisjon, mida juhib peaminister ning kuhu kuuluvad haridus- ja teadusminister, kultuuriminister, välisminister, kaitseminister, justiitsminister, riigisekretär ja Vabariigi Presidendi esindaja.

Eesti Vabariigi juubelipidustused kestavad 2. veebruarini 2020, kui möödub sada aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest.

Lähem info juubelisündmuste kohta www.EV100.ee.

Veel uudiseid samal teemal

18.06.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: Eesti ja Horvaatia koostöös on palju võimalusi

Stenbocki maja, 18. juuni - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Horvaatia presidendi Kolinda Grabar-Kitarovićiga, et arutada koostööd Euroopa Liidus ja NATOs, kolme mere algatust ja kahepoolseid suhteid.
 

14.06.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: koostöö lähedase sõbra Soomega on muutuvas maailmas järjest olulisem

Stenbocki maja, 14. juuni 2019 - Peaminister Jüri Ratas arutas tänasel kohtumisel Soome peaministri Antti Rinnega riikidevahelist koostööd, olulisi projekte Läänemere piirkonnas ja juulis algavat Soome eesistumist Euroopa Liidu Nõukogus.