Sa oled siin

Valitsuskabineti nõupidamise päevakord, 23. mai 2019

23. mai 2019 - 10:14

Stenbocki maja, 23. mai 2019

1. Soomet ja Eestit ühendava tunneli riigi eriplaneeringu taotlusest 
Esitaja: riigihalduse minister Jaak Aab 

Minister annab ülevaate Finest Bay Area Development Estonia OÜ poolt tänavu 25. aprillil täiendatud taotlusest algatada riigi eriplaneering ja keskkonnamõjude strateegiline hindamine Eesti ja Soome vahelise raudteetunneli ning sellega seotud ehitiste rajamiseks nii maismaal kui merealal (sealhulgas tehissaar ja sadam).

2. Ülevaade Vabariigi Valitsuse tegevusprogrammi koostamisest
Esitaja: riigisekretär Taimar Peterkop

Riigikantselei annab ülevaate Vabariigi Valitsuse tegevusprogrammi koostamise hetkeseisust. 

3. Riigi eelarvestrateegiast 2020-2023

Valitsus jätkab kabinetinõupidamisel arutelusid riigi eelarvestrateegia üle aastateks 2020–2023 ja lähtub seda koostades valitsuse viiest prioriteedist – peresõbralik Eesti, sidus ühiskond, teadmistepõhine majandus, tõhus valitsemine ning vaba ja kaitstud riik.

Eelarvestrateegia seob kokku valitsuse eesmärgid, ministeeriumide plaanid ja tegevused ning nende rahastamise järgmiseks neljaks aastaks. Selle eesmärk on planeerida tegevusi ja raha pikemaajaliselt, pidades silmas valitsuse prioriteete, tulevikuprognoose ja üleilmseid trende. Eelarvestrateegia koostatakse igal kevadel. Valitsus kinnitab selle tavaliselt hiljemalt aprilli lõpul ning riigikogu korraliste valimiste aastal ehk ka seekord hiljemalt mai lõpul.

Eraldi koostatakse 2020. aasta riigieelarve eelnõu, kus on täpsemalt kirjeldatud järgmise aasta tulud ja kulutused. Tulenevalt 2017. aasta vastu võetud riigieelarve seaduse muudatustest on tänavu esimene aasta, kui riigi eelarvestrateegia ja riigieelarve eelnõu koostatakse samal ajal. Valitsus peab kiitma tuleva aasta eelarve eelnõu heaks hiljemalt mai lõpul. Vajadusel jätkab valitsus eelarvekõnelusi sügisel, lähtuvalt suvisest rahandusprognoosist. Järgmise aasta eelarve võtab vastu riigikogu, kes arutab seda sügisel.