Sa oled siin

Valitsuskabineti nõupidamise päevakord, 19. september 2019

19. september 2019 - 10:45

1.  Eesti majanduse väljavaadetest ja võtmeteemadest 
Esitaja: Eesti Panga president Madis Müller 

Eesti Panga president Madis Müller ja asepresident Ülo Kaasik annavad valitsuse liikmetele ülevaate Eesti majanduse väljavaadetest ja võtmeteemadest. 

2. Terviseteenuste kättesaadavuse kõrgetasemelisest kohtumisest ÜRO Peaassamblee kõrgetasemelisel nädalal New Yorgis 
Esitaja: välisminister Urmas Reinsalu 

Välisminister Urmas Reinsalu tutvustab valitsuse liikmetele eesseisvat kohtumist, mille eesmärk on saavutada laialdane poliitiline toetus üleilmse terviseteenuste kättesaadavuse parandamiseks.

Kohtumisel New Yorgis võetakse vastu poliitiline deklaratsioon. 

3. Välisministri pöördumisest ÜRO Peaassamblee presidendile
Esitaja: välisminister Urmas Reinsalu

Välisminister annab ülevaate Eesti seisukohtadest ÜRO Peaassamblee resolutsioonile A/RES/73/326 „Format and Organizational Aspects of the International Migration Review Forums“ ja viimase seostest ÜRO globaalse ränderaamistiku resolutsiooni (A/RES/73/195) rakendamisel.

4. Ettepanekutest II samba reformi läbiviimiseks: investeerimiskonto ja piirangud raha väljavõtmisele pensioni kogumise ajal 
Esitaja: rahandusminister Martin Helme

Rahandusminister esitab valitsuse liimetele ettepanekud II samba reformi läbi viimiseks.  

5. 2020. aasta riigieelarve eelnõust
Esitaja: rahandusminister Martin Helme

Valitsus jätkab tänasel kabinetinõupidamisel 2020. aasta riigieelarve eelnõu aruteludega, lähtudes oma viiest prioriteedist – peresõbralik Eesti, sidus ühiskond, teadmistepõhine majandus, tõhus valitsemine ning vaba ja kaitstud riik.

Riigieelarve eelnõu koostamisel tugineb valitsus rahandusministeeriumi majandusprognoosile ja kevadel vastu võetud järgmise nelja aasta eelarvestrateegiale. Eelarvestrateegia eesmärk on planeerida tegevusi ja raha pikemaajaliselt, pidades silmas valitsuse prioriteete, tulevikuprognoose ja üleilmseid trende. Riigieelarves selguvad järgmise aasta konkreetsed kulud ja tulud, sealhulgas näiteks eri valdkondade lõplikud palgafondid.

Valitsus peab esitama riigieelarve eelnõu riigikogule hiljemalt kolm kuud enne uue eelarveaasta algust ehk septembri lõpuks.