Sa oled siin

Valitsuse majandusarengu komisjon: äridiplomaatia jõuab Eestis uuele tasemele

20. november 2018 - 14:12

Stenbocki maja- 20. november 2018

Valitsuse majandusarengu komisjon sai ülevaate ärivisiitide planeerimise ja infojagamise portaalist www.visiidid.ee, mille aktiivne kasutus annab võimaluse viia Eesti äridiplomaatia täiesti uuele tasemele.

„Ärivisiitide eesmärgiks on tutvustada Eestit kui atraktiivset välisinvesteeringute sihtkohta ja usaldusväärset ekspordipartnerit ning aidata kaasa riigi poolt seatud pikemaajaliste eesmärkide täitmisele,“ ütles komisjoni juhtinud peaminister Jüri Ratas. Ta lisas uut algatust kommenteerides, et Eestist välja suunduvate visiitide korraldamine on oluline töövahend meie ettevõtete globaalse ambitsiooni elluviimisel, ettevõtluse toetamisel ja edendamisel nii uutele turgudele sisenemisel kui ka investeeringute Eestisse toomisel. Ratas avaldas lootust, et infojagamise portaal leiab eeskätt eraettevõtete poolt aktiivset kasutust ja on neile uks Eestist väljapoole.

Veebikeskkond www.visiidid.ee on valminud EASi teostusel Eesti äridiplomaatia strateegia raames. See näeb ette Eesti välismajanduse koordineeritud arendamist, mis aitab kaasa Eesti ettevõtete ekspordi kasvule ning suurendab välisinvesteeringute mahtu. Visiidid.ee veebileht täieneb pidevalt.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammisti sõnul aitab uus tööriist era- ja avaliku sektori koostöös paremini ühendada välissuhtluse vajadusi ning nõudmisi. „Ettevõtjatel on ajakohane ülevaade riigi äridiplomaatia geograafilistest suundadest ning samas saame kaardistada ettevõtjate tagasisidet neid huvitavate välisturgude kohta ja vastavalt sellele ka oma tegevusi paremini planeerida,“ märkis Tammist. „Ühtlasi laieneb ka ettevõtete ring, kellel on võimalus saada riigilt tuge välisturgude hõivamisel,“ lisas Tammist.

Veel sai majandusarengu komisjon ülevaate välisüliõpilaste kaasamisest Eesti tööturule. Selleks jätkatakse info vahendamist tööandjate ja välisüliõpilaste vahel, kaasatakse üliõpilasi eesti keele õpingutesse ning keskendutakse tulevikus Eesti kõrghariduse rahvusvahelisele tutvustamisele neis valdkondades, mille järele on Eesti tööturul suurem nõudlus.

Taust
Peaministri juhitav majandusarengu valitsuskomisjon koguneb kord kuus, et saada ülevaade majanduse seisust, leida lahendusi ministeeriumide ülest koordinatsiooni vajavatele küsimustele, kaasata eksperte ja huvirühmi ning tegeleda majanduskeskkonna arendamisega.

Majandusarengu komisjoni kuuluvad ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, justiitsminister Urmas Reinsalu, majandus- ja taristuminister Kadri Simson, rahandusminister Toomas Tõniste, tervise- ja tööminister Riina Sikkut ning välisminister Sven Mikser. Komisjoni juhib peaminister Jüri Ratas.

Teised ministrid osalevad komisjoni istungil peaministri kutsel, kui teemakäsitlus eeldab vastutava ministri kohalolu. Komisjoni tööd toetab riigikantselei strateegiabüroo.

Veel uudiseid samal teemal

02.12.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas sõidab ÜRO kliimakonverentsile Poola

Stenbocki maja, 2. detsember 2018 – Peaminister Jüri Ratas sõidab Poola, kus ta osaleb homme Katowice linnas ÜRO kliimamuutuste konverentsi (COP24) raames toimuval riigijuhtide kohtumisel.

23.11.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Prahas: tšehhid huvituvad meie e-teenustest, meie nende internetikaubandusest

Praha, Tšehhi Vabariik, 23. november 2018 – Eesti eksperdid ja IT-ettevõtted on valmis toetama Tšehhi e-riigi ülesehitamist, kinnitas peaminister Jüri Ratas täna Tšehhi ametikaaslasele Andrej Babišile. Ratas märkis, et Eesti omakorda on huvitatud Tšehhi kogemusest e-kaubanduse levikus.