Sa oled siin

Valitsuse istung on lõppenud, pressikonverentsil on Ratas, Ossinovski, Reinsalu ja Simson

16. märts 2017 - 11:20

Valitsuse istung on lõppenud. Kell 12 Stenbocki maja pressiruumis algaval pressikonverentsil osalevad peaminister Jüri Ratas, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, justiitsminister Urmas Reinsalu ning majandus- ja taristuminister Kadri Simson.
 

Loe päevakorrapunktide kohta: https://valitsus.ee/et/uudised/valitsuse-16317-istungi-kommenteeritud-pa...


Valitsus kinnitas Eesti keelenõukogu 11 liikmelisena. Võrreldes istungile esitatud eelnõuga (päevakorrapunkt 9) lisati keelenõukogu liikmeks Artjom Tepljuk kultuuriministeeriumist, kes töötab kultuurilise mitmekesisuse nõunikuna.

 

Päevakorrapunkt 15: Audiitortegevuse seaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu kiideti heaks istungile esitatud kujul.


Eelnõu on algatatud Eesti õiguse vastavusse viimiseks Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiviga (2014/56/EL), mis käsitleb raamatupidamise aastaaruannete ja konsolideeritud raamatupidamise aastaaruannete kohustuslikku auditit. Direktiivi ülevõtmistähtaeg oli 17. juunil 2016.
Direktiivist tulenevate muudatuste eesmärk on muuta audiitorite avaliku järelevalve süsteemi korraldust ja avaliku huvi üksuse määratlust.
 

Valitsuse pressikonverentsi saab vaadata veebiülekandena reaalajas: https://valitsus.ee/et/pressikonverentsid


Pressikonverentsi saab jälgida ka nutilahenduse kaudu: http://meediaveeb.valitsus.ee/show.php