Sa oled siin

Valitsus sai ülevaate regionaalarengu strateegia elluviimisest

27. september 2018 - 16:18

Stenbocki maja, 27. september 2018

Riigihalduse minister andis täna valitsuskabinetile ülevaate regionaalarengu strateegiast ning sellega seotud Ida-Virumaa ja Kagu-Eesti tegevuskava 2015-2020 elluviimisest.

„Oleme liikunud regionaalarengu strateegias seatud sihtidele lähemale, kuid piirkondlikud erinevused on Eestis endiselt suured,“ võttis seiretulemused kokku riigihalduse minister Janek Mäggi ning kinnitas, et seirearuande järeldusi arvesse võttes jätkame piirkondade arengu toetamist ka edaspidi.

„Esmalt peame keskenduma just Ida-Virumaale ja Kagu-Eestile ning selleks on ette nähtud ka konkreetsed tegevused ja rahalised vahendid,“ lisas Mäggi ning tõi välja, et probleeme on ka mujal ja neidki ei saa tähelepanuta jätta.

Ida-Virumaa tegevuskava eesmärk on toetada majanduslikult ja strateegiliselt olulise piirkonna muutmist dünaamiliselt arenevaks ja muu Eestiga hästi sidustatud piirkonnaks.

Kagu-Eesti tegevuskava põhieesmärgiks aga on sealse ettevõtluse arengu turgutamise kõrval aidata säilitada piirkonna asustust ja kaasata kohalikke inimesi veelgi aktiivsemalt piirkonna arendamisse.

Valitsuskabinetis otsustati Eesti regionaalarengu strateegia 2017. aasta seirearuannete ja Eesti regionaalarengu strateegia 2018.–2020. aasta rakendusplaan valitsuse istungi päevakorrapunktina heaks kiita.

Ida-Virumaa ja Kagu-Eesti tegevuskava on seotud Eesti regionaalarengu 2014-2020 strateegia elluviimisega. Ida-Virumaa piirkonna arendamine aga on valitsuse 2016-2019 tegevusprogrammi üks prioriteete.  

Veel uudiseid samal teemal

06.02.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas rõhutas riigi ja omavalitsuste partnerluse olulisust

Stenbocki maja, 6. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas ütles täna omavalitsuskonverentsil, et riik ja omavalitsused peavad saama täieõiguslikeks partneriteks ning selle nimel tuleb veel ühiselt vaeva näha.

28.01.2019|Vabariigi Valitsus

Majandusarengu komisjon toetab teadus- ja arendustegevuse lisarahastamist

Stenbocki maja, 28. jaanuar 2019