Sa oled siin

Valitsus pidas istungi, pressikonverentsil ühendministeeriumis: Martin Helme, Aas, Kiik, Reinsalu

15. oktoober 2020 - 11:17

Tallinn, Stenbocki maja, 15. oktoober 2020 – Valitsus kiitis tänasel istungil heaks päevakorrapunktid 1-3; 5; 7-11; 13-18 ja 21. Päevakorrapunkt nr 4 võeti päevakorrast välja.

Päevakorrapunkti nr 6 arutati ja plaanitakse otsustada hilisemal valitsuse telefoni-istungil pärast istungile esitatavate materjalide täpsustamist.

Päevakorrapunkti nr 12 arutati ja valitsus kinnitas otsuse, millega toetatakse Balti mulli ja Soome vahelist reisimise eripiirkonda. Valitsuse kommunikatsioonibüroo avaldab selle kohta eraldi pressiteate. Eraldi pressiteade on avaldatud päevakorrapunkti nr 11 kohta, mis puudutab alkoholimüügi piirangu pikendamist.

Päevakorrapunkt nr 19 ja 20 avati aruteluks ja kiideti heaks esitatud kujul.

Valitsus kiitis istungil heaks otsuse nimetada finantsinspektsiooni nõukogu liikmeteks Mai Palmipuu ja Veiko-Joel Koka.

Valitsus muutis loenduskomisjoni moodustamise korraldust. Muudatuse järgi on loenduskomisjoni liikmeks ka riigikogu esimees või tema nimetatud riigikogu esindaja. Loenduskomisjon peab koordineerima registripõhise rahva ja eluruumide loenduse ettevalmistustöid.

Istungi kommenteeritud päevakord: https://www.valitsus.ee/et/uudised/valitsuse-1510-istungi-kommenteeritud...

Valitsuse pressikonverents algab ministeeriumide ühishoone (Suur-Ameerika 1) pressikonverentsi ruumis kell 12. Pressikonverentsil osalevad rahandusminister Martin Helme, majandus- ja taristuminister Taavi Aas, sotsiaalminister Tanel Kiik ning välisminister Urmas Reinsalu.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo palub pressikonverentsist osavõtvatel ajakirjanikel kanda maske. Auditooriumi vajadusi arvestades esinejad maske ei kanna.

Valitsuse pressikonverentsi saab vaadata veebiülekandena reaalajas: https://www.youtube.com/ValitsuseUudised/live.