Sa oled siin

Valitsus pidas istungi, pressikonverentsil: Ratas, Reinsalu ja Tõniste

27. september 2018 - 10:37

Stenbocki maja, 27. september 2018 – Valitsus kiitis täna kell 10 alanud istungil heaks päevakorrapunktid 1-10.

Päevakorda lisati keskkonnaminister Siim Kiisleri esitatud punkt „Vabariigi Valitsuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse (Keskkonnaameti ja Keskkonnainspektsiooni ühendamine) eelnõu“ ning kaitseminister Jüri Luige lisatud punkt „Eesti seisukohad Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse, millega luuakse Euroopa Kaitsefond, eelnõu kohta.“

Esimeses lisatud punktis tegi keskkonnaminister valitsusele ettepaneku keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni ühendamiseks ning vajalike muudatuste tegemiseks Vabariigi Valitsuse seadusesse ja 38 teise seadusessee. Punkt avati aruteluks ning kiideti esitatud kuju heaks.

Kaitseminister Jüri Luik tegi valitsusele ettepaneku kiita heaks seisukohad, milles Eesti toetab Euroopa Kaitsefondi loomist Euroopa Liidu aastate 2021–2027 mitmeaastases finantsraamistikus (MFF). Fondi eesmärgid aitavad kaasa Euroopa Liidu kaitsetööstuse konkurentsivõime kasvule ja kaitsekoostöö tihendamisele ning toetavad Euroopa Liidu suutlikkust välja töötada uusi või edasi arendada olemasolevaid kaitsetehnoloogiaid ja -süsteeme, mis toetavad ka Eesti kaitsevõimet. Päevakorrapunkt kiideti esitatud kujul heaks.

Kell 12 algaval pressikonverentsil osalevad peaminister Jüri Ratas, Justiitsminister Urmas Reinsalu ning rahandusminister Toomas Tõniste.

Istungi kommenteeritud päevakord: https://www.valitsus.ee/et/uudised/valitsuse-2792018-istungi-kommenteeri...

Valitsuse pressikonverentsi saab vaadata veebiülekandena reaalajas: https://www.youtube.com/channel/UCy2B86RwjKly8vab4GTg5Fw