Sa oled siin

Valitsus pidas istungi, pressikonverentsil: Helme, Aab, Kiik, Reinsalu ja Lukas

20. juuni 2019 - 10:01

Stenbocki maja, 20. juuni 2019 – Valitsus kiitis tänasel istungil heaks päevakorrapunktid 1– 9, ja 11-13.

Päevakorrapunkti number 10 kohta valitsus otsust ei tehtud.

Kultuuriminister Tõnis Lukas tegi valitsusele ettepaneku lisada istungi päevakorda täiendav punkt, millega kultuuriministeerium teeb valitsusele ettepaneku suurendada toetusmeetme Film Estonia mahtu ühekordselt kuni 5 miljonit eurot seoses filmistuudio Warner Bros. Entertainment Inc. filmi „Tenet“ võtetega Eestis. Audiovisuaalsektori välisproduktsioonidele suunatud tootmistoetuse tagasimaksefondi loomise kiitis valitsus heaks 2016. aastal kui majandust elavdava toetusmeetme.

Senine Film Estonia analüüs on näidanud, et iga investeeritud euro tuleb välisinvesteeringutena vähemalt kuuekordselt tagasi, mistõttu on aastate jooksul fondi mahtu pidevalt suurendatud. Film Estonia meetmest võivad filmitegijad saada tagasi 30 protsenti Eestis tehtud kulutustest.

Summat ei maksta tagasi enne, kui filmitegijad esitavad täpsed kulud, mis Eestis on tehtud. Tagasimakse eeldus on, et filmiprojektis kasutatakse Eesti filmitegijaid, näitlejaid ja tootmisbaasi, tegemist peab olema Eesti looga või peab Eesti olema filmis kujutatud kui loo sündmuspaik. Kui need tingimused pole täidetud, siis hilisemat tagasimakset tootjale ei toimu.

Tagasimaksefond on maailmas väga levinud ja selle loomisel arvestati rahvusvahelise praktikaga. Filmitööstust toetavad sarnasel põhimõttel peaaegu kõik Euroopa Liidu liikmesmaad, samuti Põhja- ja Lõuna-Ameerika riigid.

Kell 12 algaval pressikonverentsil osalevad peaministrit asendav siseminister Mart Helme, riigihalduse minister Jaak Aab, sotsiaalminister Tanel Kiik, välisminister Urmas Reinsalu ja kultuuriminister Tõnis Lukas.

Istungi kommenteeritud päevakord: https://www.valitsus.ee/et/uudised/valitsuse-2062019-istungi-kommenteeri...

Valitsuse pressikonverentsi saab vaadata veebiülekandena reaalajas: https://www.youtube.com/ValitsuseUudised/live