Sa oled siin

Valitsus otsustas toetada kokkade olümpia Bocuse d’Or Euroopa eelvooru toimumist Tallinnas

10. oktoober 2019 - 15:34

Stenbocki maja, 10. oktoober 2019 – Valitsus otsustas eraldada majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile üleilmse kokkade võistluse Bocuse d’Or Euroopa eelvooru korraldamiseks reservfondist 775 tuhat eurot. Õiguse ürituse korraldamiseks sai Eesti tänavu jaanuaris.

"Kõrgetasemeline sündmus pakub taas võimaluse tutvustada Eestit kogu maailmale," ütles peaminister Jüri Ratas. Ta lisas, et loodetavasti avastavad külalised palju huvitavat Eesti toidus ja meie toidukultuuris, jõudes ka Tallinnast kaugemale. "Tänan kõiki Eestist pärit tippspetsialiste, kes leiavad võimaluse kaasata oma eduloosse ka enda kodumaad," ütles Ratas.

„Eesti on arvestatav toiduturismi maa ning meil on potentsiaali olla nii toiduturistide võõrustaja kui ka toidukultuuri sündmuste korraldaja. Kõik see eeldab ka erasektori tihedat koostööd, eesmärgistatud tegevust ja head organisatoorset võimekust,“ ütles väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo ning lisas, et valitsus saab pakkuda rahalist tuge ja turismiarenduskeskus rahvusvahelist Eesti kui turismisihtkoha turundust, kuid ei saa enda kanda võtta korralduskohustust ja sellega kaasnevaid riske.

Bocuse d’Or finaal toimub 2021. aastal Lyonis ning regionaalne Euroopa eelvoor toimuks 2020. aastal Eestis. Eelvooru Tallinnas korraldamise eelarve on ligikaudu poolteist miljonit eurot.

Sarnase mõjuga ürituseks võib rallimaailmas pidada Rally Estoniat, mille puhul on riigi osalus samuti alla poole ürituse kogumaksumusest ning ülejäänud rahastuse eest vastutab korraldaja.

Veel uudiseid samal teemal

01.07.2020|Vabariigi Valitsus

Pressikutse: peaministri, kultuuriministri, rahandusministri ning Rally Estonia pressikonverents

Stenbocki maja, 1. juuli 2020 – Head ajakirjanikud, olete oodatud homme, 2. juulil kell 13.00 Stenbocki maja riigivanemate saalis toimuvale pressikonverentsile.

29.06.2020|Vabariigi Valitsus

Ekspertkogu: majanduse toetamine peab olema hästi läbi mõeldud ja tulevikku suunatud

Stenbocki maja, Tallinn, 29. juuni 2020 – Täna oma esimesele istungile kogunenud ekspertkogu, kelle eesmärk on valitsuse nõustamine majanduse taaskäivitamise küsimustes. Tõdeti, et kuigi majanduse käekäigu kohta võib leida juba positiivseid märke, pole veel lõpuni selge, mis meid aasta teises pooles ees ootab. Kõlama jäi mõte, et tuleb otsida ja edukalt ära kasutada neid võimalusi, mida pakub pandeemia käigus kiiresti muutuv maailm. Riik saab kindlasti sellele kaasa aidata, näiteks paindliku ja tõhusa ümberõppe, aga ka investeeringute soodustamise kaudu. Täpsemad ettepanekud majanduse elavdamiseks lepitakse kokku suve jooksul.