Sa oled siin

Valitsus otsustas toetada kokkade olümpia Bocuse d’Or Euroopa eelvooru toimumist Tallinnas

10. oktoober 2019 - 15:34

Stenbocki maja, 10. oktoober 2019 – Valitsus otsustas eraldada majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile üleilmse kokkade võistluse Bocuse d’Or Euroopa eelvooru korraldamiseks reservfondist 775 tuhat eurot. Õiguse ürituse korraldamiseks sai Eesti tänavu jaanuaris.

"Kõrgetasemeline sündmus pakub taas võimaluse tutvustada Eestit kogu maailmale," ütles peaminister Jüri Ratas. Ta lisas, et loodetavasti avastavad külalised palju huvitavat Eesti toidus ja meie toidukultuuris, jõudes ka Tallinnast kaugemale. "Tänan kõiki Eestist pärit tippspetsialiste, kes leiavad võimaluse kaasata oma eduloosse ka enda kodumaad," ütles Ratas.

„Eesti on arvestatav toiduturismi maa ning meil on potentsiaali olla nii toiduturistide võõrustaja kui ka toidukultuuri sündmuste korraldaja. Kõik see eeldab ka erasektori tihedat koostööd, eesmärgistatud tegevust ja head organisatoorset võimekust,“ ütles väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo ning lisas, et valitsus saab pakkuda rahalist tuge ja turismiarenduskeskus rahvusvahelist Eesti kui turismisihtkoha turundust, kuid ei saa enda kanda võtta korralduskohustust ja sellega kaasnevaid riske.

Bocuse d’Or finaal toimub 2021. aastal Lyonis ning regionaalne Euroopa eelvoor toimuks 2020. aastal Eestis. Eelvooru Tallinnas korraldamise eelarve on ligikaudu poolteist miljonit eurot.

Sarnase mõjuga ürituseks võib rallimaailmas pidada Rally Estoniat, mille puhul on riigi osalus samuti alla poole ürituse kogumaksumusest ning ülejäänud rahastuse eest vastutab korraldaja.

Veel uudiseid samal teemal

18.10.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: meie eesmärk peab olema eurooplaste heaolu, ettevõtjate võimalused ja puhas keskkond

Brüssel, Belgia, 18. oktoober – Euroopa Liidu riigipead ja valitsusjuhid arutasid ülemkogu teisel päeval strateegilist töökava, järgmist pikaajalist eelarvet aastateks 2021-2027 ning kliimaküsimusi.

16.10.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsuse majandusarengu komisjon sai ülevaate maksejõuetusõiguse revisjonist

Stenbocki maja, 16. oktoober 2019 – Täna valitsuse majandusarengu komisjonile antud maksejõuetusõiguse revisjonist selgub, et üheks viisiks ausa ärikeskkonna säilitamiseks on luua maksejõuetuse teenistus, mis hakkab tegelema riigipoolse järelevalvega.