Sa oled siin

Valitsus kinnitas nimetamiskomitee neli uut liiget

9. jaanuar 2020 - 11:50

Rahandusminister Martin Helme ettepanekul kinnitas valitsus täna nimetamiskomitee neli uut liiget järgmiseks kolmeks aastaks. Uued liikmed on Eesti Tööandjate Keskliidu ettepanekul Toomas Tamsar; rahandusministri ettepanekul Argo Luude; majandus- ja taristuministri ettepanekul Kaido Padar; justiitsministri ettepanekul Reet Roos.

 

Praeguste liikmete kolmeaastane ametiaeg lõpeb selle aasta jaanuaris. Riigi osalusega äriühingute nõukogude liikmete nimetamiseks moodustati valitsuse 26. jaanuari 2017. aasta korraldusega nimetamiskomitee.


Nimetamiskomitee koosneb kuuest liikmest, kellest kaks on ametikohapõhised (kantslerid) ning neli nimetab valitsus kolmeks aastaks. Riigivaraseaduse kohaselt peab nimetamiskomiteesse nimetatud liige olema tunnustatud ettevõtlus- ja juhtimisekspert, kellel on pikaajaline ja rahvusvaheline juhtimiskogemus ning laitmatu eri- ja ärialane maine. Lisaks ei tohi ta omada sisulist huvide konflikti riigi osalusega äriühingutega.Valitsuse poolt moodustatud nimetamiskomitee ülesandeks on teha äriühingu üldkoosolekule ehk vastavat äriühingut valitsevale ministrile ettepanekuid nõukogu liikmete valimiseks ja tagasikutsumiseks, samuti nõukogu liikmete arvu ja neile makstava tasu kohta. Riigi osalusega äriühingute nõukogudes on kokku ligikaudu 120 nõukogu liiget.