Sa oled siin

Valitsus kiitis heaks Eesti täpsustatud seisukohad Euroopa stabiilsusmehhanismi reformi aruteludes

15. november 2018 - 18:10

Stenbocki maja, 15. november 2018- Rahandusminister Toomas Tõniste esitas täna valitsuskabinetile Eesti täpsustatud seisukohad Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) reformi aruteludes, mis otsustati esitatud kujul heaks kiita.

Peamisteks aruteluteemadeks olid pangandusliidu kriisilahendusfondi rahalise kaitsemeetme põhiprintsiibid, ESMi ennetavad toetusinstrumendid ning ESMi roll abiprogrammide ettevalmistuses, elluviimises ja seires.

Euroala rahandusministritel on ülesanne detsembriks lauale panna ESMi reformi põhipunktid, mis on osa laiemast Euroopa majandus- ja rahaliidu reformist.

Juunis otsustasid euroala valitsusjuhid, et ESM saab uue rolli – kindlustada kriisi järel loodud pangandusliidus pankade kriisilahendust ehk olla kriisilahendusfondi kaitsemeetme pakkuja. Selle uue funktsiooni peamised põhimõtted tahetakse detsembris kokku leppida.

Sellega seoses on üle vaatamisel ka ESMi teised instrumendid. Põhifookus on ennetavatel instrumentidel, mis aitaksid euroalal tõkestada kriisi üle kandumist ühelt liikmesriigilt teisele, või toetada liikmesriike, mida on tabanud muu negatiivne välismõju, mis ei ole tingitud riigi enda otsustest.

Eesti toetab põhipunktides ESMi reformimist.

Valitsuskabinetis otsustati memorandumis toodud ettepanekud Eesti seisukohtade täpsustamiseks Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) reformi käsitlevates aruteludes esitatud kujul heaks kiita.

Veel uudiseid samal teemal

11.10.2018|Vabariigi Valitsus

Tallinna Sadama börsile viimine oli oodatust edukam

Stenbocki maja, 11. oktoober 2018 - Majandus- ja taristuminister Kadri Simson andis täna valitsuskabinetile ülevaate Tallinna Sadama aktsiate noteerimisest Tallinna börsil.