Sa oled siin

Valitsus kiitis heaks Eesti täpsustatud seisukohad Euroopa stabiilsusmehhanismi reformi aruteludes

15. november 2018 - 18:10

Stenbocki maja, 15. november 2018- Rahandusminister Toomas Tõniste esitas täna valitsuskabinetile Eesti täpsustatud seisukohad Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) reformi aruteludes, mis otsustati esitatud kujul heaks kiita.

Peamisteks aruteluteemadeks olid pangandusliidu kriisilahendusfondi rahalise kaitsemeetme põhiprintsiibid, ESMi ennetavad toetusinstrumendid ning ESMi roll abiprogrammide ettevalmistuses, elluviimises ja seires.

Euroala rahandusministritel on ülesanne detsembriks lauale panna ESMi reformi põhipunktid, mis on osa laiemast Euroopa majandus- ja rahaliidu reformist.

Juunis otsustasid euroala valitsusjuhid, et ESM saab uue rolli – kindlustada kriisi järel loodud pangandusliidus pankade kriisilahendust ehk olla kriisilahendusfondi kaitsemeetme pakkuja. Selle uue funktsiooni peamised põhimõtted tahetakse detsembris kokku leppida.

Sellega seoses on üle vaatamisel ka ESMi teised instrumendid. Põhifookus on ennetavatel instrumentidel, mis aitaksid euroalal tõkestada kriisi üle kandumist ühelt liikmesriigilt teisele, või toetada liikmesriike, mida on tabanud muu negatiivne välismõju, mis ei ole tingitud riigi enda otsustest.

Eesti toetab põhipunktides ESMi reformimist.

Valitsuskabinetis otsustati memorandumis toodud ettepanekud Eesti seisukohtade täpsustamiseks Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) reformi käsitlevates aruteludes esitatud kujul heaks kiita.

Veel uudiseid samal teemal

14.03.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: Eesti ettevõtjatel on olnud julgust ja häid ideid, et muutuste pöörises edu saavutada

Kultuurikatel, Tallinn, 14. märts 2019 – Eesti ettevõtjad väärivad tunnustust selle eest, et maailmamajanduse kasvu aeglustudes ja välisturgude ebakindluse keerulises olukorras õnnestus neil lisaks lihtsalt hakkama saamisele ka areneda ja edu saavutada, ütles peaminister Jüri Ratas ärikonsultatsiooni- ja audiitorbüroo Ernst & Young korraldatud „Eesti aasta ettevõtja 2019“ galal.

28.02.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratase kommentaar 2018. aasta majanduskasvu näitajatele

Stenbocki maja, 28. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas: „Statistikaamet avaldas täna andmed kogu möödunud aasta majanduskasvu kohta. Tänu meie tublidele ettevõtjatele ja tööinimestele kasvas majandus prognoositust kiiremini ehk 3,9 protsenti. Seejuures oli aasta viimases kvartalis kasv lausa 4,2 protsenti.