Sa oled siin

Valitsus kiitis heaks Eesti Euroopa Liidu poliitika prioriteedid järgmiseks kaheks aastaks

21. november 2019 - 12:53

Stenbocki maja, 21. november 2019 – Valitsus arutas täna kabinetinõupidamisel ja kiitis istungipunktina heaks Eesti Euroopa Liidu poliitika prioriteedid järgmiseks kaheks aastaks. See on ministritele ja ametnikele lähtealus Eesti poliitika kujundamisel ning elluviimisel Euroopa Liidus.

 

Peaminister Jüri Ratase sõnul on Eesti huvides, et Euroopa Liit on maailmas mõjukas ja ühtne. „Peame koos teistega liikmesriikidega tegelema julgeoleku tugevdamisega ja kliimahoidlikkusega. Samuti peame tähelepanu pöörama Euroopa tehnoloogilise võimekuse ja digitaalse ühiskonna arendamisele. Eelkõige tuleb meil keskenduda meie inimestele, et neil kõigil oleks Euroopas veelgi parem elada,“ sõnas peaminister Ratas.

 

„Meie lähiaja tähtsaim eesmärk on jõuda kokkuleppele tulevikku suunatud ELi järgmises pikaajalises eelarves. Eestile on tähtis, et Euroopa on julgeolekuvaldkonnas tugev ning teeb lähedast koostööd ka NATO ja Atlandi-üleste liitlastega,“ lausus Ratas. „Toetame Euroopa Liidu ühise kliimaneutraalsuse eesmärgi saavutamist aastaks 2050. See peab kindlasti toimuma õiglaselt ja liikmesriikide eripärasid arvestavalt,“ ütles peaminister. Ratas tõi esile ka Euroopa ühtse turu tähtsust. „Eesti huvides on, et meie inimesed ja ettevõtjad saaksid 500 miljoni tarbijaga ühtsel turul tegutseda piiranguteta ja sujuvalt. Samuti tahan rõhutada, et Euroopa üks olulisemaid saavutusi on ELi sisepiirideta ala ja isikute vaba liikumine. Meie ühistes huvides on, et see toimiks probleemideta ka edaspidi,“ sõnas peaminister.

 

Eesti prioriteedid hõlmavad kodanike ja nende õiguste ning vabaduste kaitset, Euroopa majanduse tulevikku ja kliimaküsimusi. Samuti energeetika, transpordi, sotsiaal- ja tervisevaldkonda ning välispoliitikat ja kaitsealast koostööd.

 

Lisa: Eesti Euroopa Liidu poliitika prioriteedid aastateks 2020-2021 (PDF)