Sa oled siin

Valitsus istutas Häädemeestele Eesti juubeli auks 15 tammepuud

21. august 2018 - 11:48

Häädemeeste, Pärnu maakond, 21. august 2018 – Tähistamaks Eesti Vabariigi 100. aastapäeva, istutasid valitsuse liikmed Häädemeeste valla teenuskeskuse õuele 15 tammepuud. 


Peaminister Jüri Ratase sõnul tehti puude istutamisega kummardus 100-aastasele Eestile. „Tammel on sügavad juured, mis teevad puu vastupidavaks tormidele ja marutuultele. Seetõttu on need tammed meie vaba Eesti juubeliaastal kindlasti väärikas ja sümboolne kink. Tammepuud kaunistavad Häädemeestet veel ka meie riigi järgmistel juubelitel, tuletades meelde meie rahva kindlaid juuri, visadust ja vastupidavust,“ sõnas peaminister.


Ratase sõnul kestavad eelmise aasta kevadel alanud EV100 pidustused kokku pea kolm aastat ja tähistamise juures on peetud oluliseks, et pidu jõuaks igasse Eesti linna, valda ja külla. „Olen kindel, et ka Häädemeeste rannarahvas peab meie riigi juubelit vääriliselt meeles. Iga meie ühine ettevõtmine on parim kink Eestile.“


Valitsuse liikmed suunduvad Häädemeestelt edasi Riiga, et pidada Läti Rahvusraamatukogus esimene Eesti-Läti ühisistung, millega tähistatakse mõlema riigi 100 aasta juubelit.


Eesti peaministri Jüri Ratase ja tema Läti ametikaaslase Māris Kučinskisi juhtimisel toimuval istungil arutatakse Eesti ja Läti piirkondlikku koostööd, regionaalse julgeoleku tugevdamist, energia- ja transpordiinfrastruktuuri projekte, koostööd digitaalküsimustes ning päevakajalisi Euroopa Liidu teemasid.


Lisaks allkirjastavad Eesti ja Läti siseminister rahvastikuregistrite andmevahetust käsitleva valitsustevahelise lepingu, välisministrid annavad üle eesti ja läti keele edendamise auhinna ning Eesti valitsuse liikmed kingivad Läti Rahvusraamatukogule raamatud.


Fotod puude istutamisest, ühisistungist ning teistest päeva jooksul toimuvatest sündmustest (galerii täieneb jooksvalt): https://www.dropbox.com/sh/f6plpdo62l3d6iy/AAAy-V7JpoIH6jiwjzrFox3Ja?dl=0