Sa oled siin

Valitsus harjutas ulatuslikust sidekatkestusest põhjustatud kriisi lahendamist

28. november 2019 - 17:28

Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutus, 28. november 2019 - Täna toimus valitsuse õppus, kuidas lahendada ulatuslikust sidekatkestusest tingitud kriisiolukorda. Peaminister Jüri Ratas sõnas, et õppus kinnitas valitsuse kui terviku ja ministrite võimet elanikkonda puudutavates kriisiolukordades otsuseid langetada.
 

Valitsusliikmetele korraldatavad õppused on pikalt ette plaanitud ja viimastel aastatel väljakujunenud rutiinne praktika. Regulaarselt toimuvate õppuste läbiviimine vajalik valitsuse kriisiaegse tegutsemise harjutamiseks ja elanike turvalisuse tagamiseks.
 

Kriisiolukordades peab valitsus Ratase sõnul kiirelt ja konstruktiivselt reageerima ning selleks tuleb sellistes oludes elanike huvide kaitsmist pidevalt harjutada. „Oleme Lõuna-Eesti kriisist õppinud, millised küsimused vajavad kõige suuremat tähelepanu, et elektri ja sidekatkestuse puhul tagada Eesti elanike turvalisus ning teenused, mis on igapäevaelu korraldamiseks kõige vajalikumad," lausus Ratas.
 

Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutuses toimunud õppusel osalesid lisaks ministritele ka elektri- ja sidekatkestuse lahendamist toetavate ametite esindajad.

 

"Kõikvõimalike kriiside tulemusliku lahenduse eelduseks on ametkondade, ettevõtete ning kohalike omavalitsuste vaheline koostöö. Kindlasti on meil veel pikk tee minna, et koostöö sujuks elanikule nähtamatult, kuid näen head tahet ning valmidust pakkuda lahendusi nendele kitsaskohtadele, mis viimastel nädalatel arutelul olnud on," ütles Ratas.


Õppuse õppetunnid võetakse arvesse Vabariigi Valitsuse edasistes aruteludes hädaolukordade lahendamise teemadel. Vabariigi Valitsus planeerib võimalikke tegevusi kriisireguleerimise parandamisel arutada valitsuskabineti nõupidamisel jaanuaris 2020. a.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmJEVm9q

Veel uudiseid samal teemal

18.02.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister tunnustas päästeametnikke Eesti turvalisemaks muutmise eest

Viljandi, 18. veebruar 2020 – Peaminister Jüri Ratas sõnas täna Viljandis päästeteenistuse aumärkide üleandmisel peetud kõnes, et õnnetuste arvu vähenemine Eestis aasta-aastalt annab kinnitust õigest lähenemisest ennetustööle ja näitab päästjate pühendumust ja ennastsalgavust.

02.11.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: võtame elutähtsate teenuste katkemise eritähelepanu alla

Stenbocki maja, 2. november 2019 – Peaminister Jüri Ratas külastas Võrumaad, et rääkida kohalike elanike ja omavalitsusjuhtidega möödunud nädalavahetusel tekkinud tormikahjudest piirkonnas.