Sa oled siin

Valitsus harjutas õppusel kriisiolukorra lahendamist

31. oktoober 2018 - 21:14

Stenbocki maja, 31. oktoober 2018 – Valitsus harjutas täna toimunud õppusel julgeolekulise kriisiolukorra lahendamist ja otsuste langetamise protsessi.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on regulaarselt toimuvate õppuste läbiviimine vajalik valitsuse kriisiaegse tegutsemise harjutamiseks. "Eesti julgeoleku tagamiseks on oluline, et valitsus suudaks ka kriisiolukordades kiiresti ja konstruktiivselt reageerida. Õppus kinnitas valitsuse kui terviku ja ministrite võimet väga keerulistes julgeolekut puudutavates küsimustes vajalikke otsuseid langetada. Kuigi Eesti riigile puudub täna sõjaline oht, on valitsuse tasemel regulaarsete õppuste korraldamine vajalik," lausus Ratas.

Peaministri sõnul on tänapäevased julgeolekukriisid mitmetahulised, hõlmates nii diplomaatilisi, sõjalisi, kommunikatiivseid kui majanduslikke meetmeid ja nende koosmõjudega arvestamist.

"Kõikvõimalike kriiside tulemusliku lahenduse eelduseks on ametkondade vaheline ladus koostöö. Mul on hea meel tõdeda, et meie asutused on oma töös väga professionaalsed ja suudavad pakkuda poliitilisele juhtimistasandile piisaval hulgal teavet informeeritud otsuste tegemiseks," ütles Ratas.

Valitsusliikmetele korraldatavad harjutava iseloomuga õppused on pikalt ette plaanitud ja viimastel aastatel väljakujunenud rutiinne praktika.