Sa oled siin

Valitsus ei toetanud KOV finantsjuhtimise seaduse täiendamist väljapakutud viisil

5. aprill 2018 - 16:57

Stenbocki maja, 5. aprill 2018 - Valitsus avas tänasel kabinetinõupidamisel istungi ja otsustas mitte toetada Eesti Vabaerakonna fraktsiooni algatatud kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seaduse täiendamise seaduse eelnõu (592 SE) esitatud kujul.

Eelnõus on viidatud probleemile, et  kohaliku omavalitsuse ametiasutus või hallatav asutus võib praegu osta reklaami, artikleid või saateid, mis pole otseselt seotud kohalikule omavalitsusele seadusega pandud teavitamise ülesannetega. Valitsus nõustub, et tegemist on olulise probleemiga, millele tuleb leida lahendus, kuid muutmiseks on välja pakutud vale seadus ning ka uus regulatsioon ei lahenda olemasolevaid küsimusi.

„Kohalikule omavalitsusele peab jääma õigus kasutada meediat elanike informeerimiseks ja kaasamiseks kohaliku elu korraldamisse, kui avalikke vahendeid seeläbi ei kuritarvitata,“ rõhutas riigihalduse minister Jaak Aab. „Lauskeelu sätestamine on avaliku teabe jagamise ebaproportsionaalne piirang. Kehtivas õiguses on juba nõuded avalike vahendite heaperemeheliku kasutamise tagamiseks. Kui nende meetmetega ei suudeta siiski tagada avalike vahendite sihipärast kasutamist, siis on põhjendatud kaaluda täiendavaid õiguslikke lahendusi,“ nentis ta.