Sa oled siin

Valitsus arutas välisministri ettekannet parlamendile, 13.11.1998

13. november 1998 - 0:00
 
 
Valitsus arutas välisministri ettekannet parlamendile
 
 

13. novembril 1998
 

Täna hommikul istungit pidanud Vabariigi Valitsus arutas välisminister Mälgu poolt 26. novembril Riigikogu ees peetava ettekande teksti ning kiitis selle heaks.

Pärast istungit toimunud kabinetinõupidamisel arutas valitsus riigieelarve projekti kärbete tegemist ning valemit, mille järgi iga ministeerium eelarveprojektis oma kulusid kärbib. Täna õhtul kell 18.00 jätkab valitsus eelarvearutelu.

Valitsus kuulas kabinetinõupidamisel ära informatsiooni Rootsi sõltumatu uurimisrühma raportist, mis puudutab Estonialt hukkunute ülestoomist. Valitsus leppis kokku, et selles ja muudes ametivõimude Estonia katastroofijärgset käitumist puudutavates küsimustes hakkab Eesti valitsust esindama teede- ja sideminister Raivo Vare. Samal moel on selle valdkonna eest vastutavad ministrid määratud Soomes ja Rootsis.

Valitsus leidis, et Eesti, Soome ja Rootsi vastavad ministrid võiksid omavahel kohtuda ning leidis, et selline kohtumine võiks toimuda ka Tallinnas.

Valitsus arutas ka ikalduskahjude osalise hüvitamise metoodikat ja kuulas ära informatsiooni Ivangorodi veevõla lahendamise käigust.