Sa oled siin

USA suursaadik tegi peaminister Mart Siimannile lahkumisvisiidi, 01.08.1997

1. august 1997 - 0:00

USA suursaadik tegi peaminister Mart Siimannile lahkumisvisiidi1. august 1997

Reedel tegi USA suursaadik Lawrence Taylor peaminister Mart Siimannile lahkumisvisiidi. Koos suursaadikuga viibis peaministri vastuvõtul ka ajutine asjur Imre Lipping.

Mart Siimann tänas suursaadiku kaudu Ameerika Ühendriike Eestile osutatud toetuse ja abi eest. Ta rõhutas, et Eesti ja USA suhted on selle aja jooksul, mil Hr. Taylor on olnud suursaadikuks, märkimisväärselt arenenud ja küpsenud nii kvalitatiivselt kui kvantitatiivselt.

Peaministri ja suursaadiku vestluses käsitleti Eesti pürgimist NATO liikmeks ja Madridi kohtumise tulemusi, samuti Euroopa Komisjoni otsust alustada järgmisel aastal läbirääkimisi kuue uue liikmekandidaadiga, sealhulgas Eestiga. Kohtumisel puudutati ka Eesti-Vene suhete hetkeseisu ja arenguvõimalusi ning WTO läbirääkimiste käiku.

Suursaadik Taylor avaldas arvamust, et Eesti ja USA majandussuhted on viimastel aastatel oluliselt aktiviseerunud. Kõneluses arutati võimalusi USA investeeringute kasvuks ning peatuti ka Eesti energeetikakompleksi erastamise küsimustel.Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee