Sa oled siin

ÜRO Naiste Staatuse Komisjoni istungjärgul esindab Eestit kultuuriminister Indrek Saar

13. märts 2018 - 14:18

Stenbocki maja, 13. märts 2018 – ÜRO peakorteris New Yorgis 12.-23. märtsini toimuval Naiste Staatuse Komisjoni (CSW) 62. istungjärgu peateemaks on võimalused ja väljakutsed soolise võrdõiguslikkuse saavutamisel ning maapiirkondade naiste ja tüdrukute mõjuvõimu suurendamisel. Samuti keskendutakse istungjärgul naiste meedias osalemisele ja juurdepääsule ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) mõjule naiste õiguste kaitsmisel.

Eesti delegatsiooni juhtiv kultuuriminister Indrek Saar ütles, et Pekingis 1995. aastal ülemaailmsel naiste konverentsil vastu võetud Pekingi deklaratsioon oli pöördepunktiks naiste inimõiguste kaitsmisel, kuid meil on veel pikk tee minna. „Peame olema tänulikud, et maailmas esineb mitmekesisust ja murdma need barjäärid, mis on takistuseks maapiirkondade naiste õiguste kaitsmisel. Selleks tuleb pakkuda näiteid, milliseid erakordseid asju naised teevad,“ ütles ta.

Eesti on tänavusel kohtumisel CSW büroo ase-eesistuja ning sellega seoses juhib IKT ja naiste õiguste teemalist ümarlauda. Lisaks korraldab Eesti kõrgetasemelise kõrvalürituse naistevastase vägivalla ning IKT võimaluste ja ohtude teemal, kus osaleb ÜRO asepeasekretär Amina Mohammed ja ÜRO naistevastase vägivalla eriraportöör Dubravka Simonovic.

Naiste ja tüdrukute inimõigused ning sooline võrdõiguslikkus on Eesti välispoliitika üks peamisi inimõigusalaseid prioriteete. Soolisel võrdõiguslikkusel on oluline roll maailmas jätkusuutliku arengu ning demokraatia ja õigusriigi põhimõtete laiendamisel.

Kohtumisest võtavad osa  liikmesriikide ministrid, ÜRO kõrged ametnikud ja vabaühenduste esindajad. Eesti delegatsiooni kuuluvad välisministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, riigikogu ja vabaühenduste esindajad.


Lisainfo:
Armo Vask, välisministeeriumi meedianõunik, 5666 8581;
Meelis Kompus, kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja,  520 2318

Veel uudiseid samal teemal

25.02.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas: meie elu on sajanditagusest kindlam, kuid isamaa vajab sama palju hoolt

Stenbocki maja, 25. veebruar 2018 – Peaminister Jüri Ratas ütles täna Tallinna Reaalkooli juures Ajutise Valitsuse esimest istungit meenutades, et kuigi sada aastat hiljem on meie elu toonasest kindlam ja kergem, peame hoidma oma isamaad täpselt sama suure hoole ja armastusega.

22.02.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Eesti Vabariigi juubelikõnes: meie igapäevane töö olgu riiki ühiselt hoida ja kasvatada

Tartu, 22. veebruar 2018 – Peaminister Jüri Ratas ütles täna Tartus Eesti Vabariigi 100. aastapäeva kõnes, et Eesti tulevik on kindlatel alustel, kui mäletame, kes me oleme, kust tuleme ja milliste sündmuste läbi oleme siia jõudnud, ning tegutseme koos, et oma vaba riiki ühiselt hoida ja kasvatada.