Sa oled siin

Transpordi valdkonna ametite ühinemine jõuab parlamenti

10. september 2020 - 10:21

Sagadi mõis, 10. september 2020 - Valitsus kiitis istungil heaks lennuameti, maanteeameti ja veeteede ameti liitmiseks vajalike seaduste muudatuste eelnõu, mille järgi peaks uus amet alustama tööd 2021. aasta 1. jaanuarist.

Juunis otsustasid valitsuse liikmed kabinetinõupidamisel valdkonna analüüsi põhjal, et transpordivaldkonna ametid tuleks liita. Liitmise eesmärk on luua transpordiliikide ülene kompetentsikeskus, kus suudetakse planeerida nutikaid liikuvuse lahendusi ja viia ellu transpordiliikide üleseid projekte. Uue ühendasutuse nime ettepanek on eelnõu järgi liikuvusamet, lõpliku nime kinnitab Riigikogu.

„Ühendameti loomisega tekib Eestis transpordivaldkondade keskus, mis inimesele tähendab lihtsamat ja kiiremat asjaajamist ning riigile oluliselt suuremat andmete kogumise, analüüsi ja planeerimise võimekust,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „See mitte ainult ei aita meil paremini kujundada transpordiliikidega seotud arengut, vaid nii saame paremini panustada ka meie inimeste elukeskkonna ja liikuvusega seotud küsimuste lahendamisse.“

Ühendamisega ei korraldata ümber ainult ametite vahelist tööd. Liitmisega luuakse majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi juurde merenduse asekantsleri positsioon. Ühtlasi tuuakse ühinemisega laevade Eesti lipu alla toomise projekti turundustegevused ministeeriumisse.

„Valitsuse jaoks on teiste transpordiliikide kõrval Eesti merenduse edenemisega seotud küsimused jätkuvalt väga olulised ja mul on heameel, et merenduse asekantsleri ametikohaga me loome positsiooni, mis kiirendab selle valdkonna arengut,“ ütles peaminister Jüri Ratas.

Kui riigikogu eelnõu seadusena vastu võtab, alustab uus amet tööd 1. jaanuarist 2021.

Transpordi valdkonna ümberkorraldused on osa riigireformi laiaulatuslikust programmist, millega on eri valdkondades kavandatud üle 30 tegevuse. Riigireformi tegevuskava tegevused moodustavad tervikprogrammi, mis aitavad tõhusamalt täita riigiülesandeid, osutada kvaliteetselt teenuseid ning vähendada selleks kuluvat tööaega ja -kulusid.