Sa oled siin

Toompeal kogunes säästva arengu komisjon, 05.06.1997

5. juuni 1997 - 0:00

Toompeal kogunes säästva arengu komisjon


5. juuni 1997Tänasel keskkonnapäeval tuli Toompeal peaminister Mart Siimanni eesistumisel esimest korda kokku säästva arengu komisjon, mis moodustati Vabariigi Valitsuse korraldusega 12. novembril eelmisel aastal. Komisjoni koosseisu kuuluvad mitmed ministrid ja ministeeriumide kantslerid, erinevate ametkondade esindajad, Riigikogu liikmed, nimekad teadlased ja ühiskondlike organisatsioonide esindajad. Komisjoni esimeheks on peaminister, aseesimeesteks keskkonnaminister ja majandusminister.


Pärast peaminister Mart Siimanni avasõnu esinesid ettekannetega keskkonnaminister Villu Reiljan (Rio protsess, säästev areng ja Eesti Agenda21) ja keskkonnaministeeriumi kantsler Rein Ratas (Säästva arengu komisjoni tööst). Toimus mõttevahetus, mille käigus võtsid sõna komisjoni liikmed Arvo Sirendi, Boris Tamm, Mihkel Veiderma, Rein Järlik, Heino Luik, Raivo Vare, Jaak Leimann, Volli Kalm, Tõnu Oja, Raimo Kõlli ja Lembit Nei, kes avaldasid arvamust komisjoni tegevuseesmärkide ja töökorralduse suhtes.


Paljud sõnavõtjad pidasid üheks olulisemaks ülesandeks keskkonnateadlikkuse kujundamist ühiskondlikus teadvuses, inimeste väärtushinnangute ja mõtteviisi muutmist. Oluliseks peeti komisjoni tegelemist Eesti arengustrateegia küsimustega ning võimalike keskkonnaohtude ennetamisega. Komisjonil on kavas hakata tegelema ka seadusandluse analüüsiga ja ettepanekute väljatöötamisega seaduste täiendamiseks.


Järgmisel korral koguneb säästva arengu komisjon augustis, siis on kavas täpsemalt fikseerida komisjoni tööpõhimõtted ning moodustada ka töörühmad. Samuti kuulatakse augustikuisel kokkusaamisel ära ülevaade 23.-27. juunini aset leidva ÜRO Peaassamblee eriistungil (Rio + 5 Summit'il) arutatust/otsustatust.
Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee