Sa oled siin

Tippsportlased pidasid peaministri juures nõu, 07.12.1998

7. detsember 1998 - 0:00

 
 
 

Tippsportlased pidasid peaministri juures nõu
 

7. detsembril 1998

Peaminister Siimann võttis täna Toompeal vastu Eesti tippsportlaste esindajad ning Eesti spordijuhid, kellega arutas Eesti spordi ees seisvaid probleeme. Sportlased tõstsid nõupidamisel üles erinevate spordiga tegelevate asutuste ja organisatsioonide vastutuse problemaatika.

Peaminister tunnustas tippsportlasi selle eest, et nad näitavad üles omapoolset initsiatiivi spordiküsimuste lahendamiseks. "On väga meeldib, et te olete valmis pakkuma oma kogemusi, nime ja abi selleks, et aidata kaasa spordi arengule," kinnitas Siimann.

Sportlased rääkisid peaministrile ja spordijuhtidele, et nende jaoks on oluline see, kuidas seatakse spordis eesmärke ning kes nende täitmise eest vastutab. Sportlased pidasid oluliseks, et riigil oleks selge nägemus sellest, kuhu sport arenema peaks.

Sportlaste esindajate Erki Noole ning Jüri Tamme sõnul pole Eesti spordis mitte niivõrd puudu rahast kui selgetest eesmärkidest. "Raha on, kuid selle kasutamist piirab eesmärkide ebaselgus," ütles Tamm. Sportlased pidasid oluliseks ka tulemuste mõõdetavust. "Sport on muutumas järjest enam majandusharuks ning see tähendab ka seda, et kui spordile raha eraldada, peab saama ka tulemusi mõõta," lisas Tamm.

Nii sportlased kui spordijuhid pöörasid vestluse ajal palju tähelepanu olümpiamängudeks ettevalmistamisele. Erki Noole sõnul pole praegu mõtet rääkida ettevalmistustest järgmisteks olümpiamängudeks kuna selleks pole enam aega. "Tuleme murega, mis saab järgmistest ettevalmistustsüklitest, aastateks 2004 ja 2008," ütles Nool.

Tamm nentis, et ettevalmistused olümpiaks on vaid osa pikast pedagoogilisest ettevalmistustööst. Nii Eesti Spordi Keskliidu president Andres Lipstok, kui Eesti Olümpiakomitee esimees Tiit Nuudi kinnitasid, et ka nemad peavad oluliseks olümpiaks ettevalmistumise käsitlemist märksa pikema protsessina kui neli aastat.

Spordijuhtide sõnul oleks spordi kiiremaks arenguks tähtis jõuda selleni, et ka kohalikud omavalitsused mõistaksid oma rolli selgemalt ning erinevate spordialade liidud oleksid valmis oma alal senisest sihikindlamalt tegutsema.

Viimati kohtus peaminister tippsportlastega 15. oktoobril. Sportlased teatasid peaministrile oma soovist osaleda spordiprobleemida lahendamisel, nad põhjendasid oma soovi ka murega laiemate ühiskonnaprobleemide üle. Sportlaste hinnangul aitab noortele laiemate sportimisvõimaluste loomine hoida ära näiteks noorte pöördumist kuritegevuse juurde.

Peaminister, sportlased ja spordijuhid leppisid kokku, et kohtuvad taas jaanuaris.

Kohtumisel osalesid teiste seas Erki Nool, Indrek Pertelson, Indrek Sei, Jüri Tamm, Eesti Spordi Keskliidu esimees Andres Lipstok, Eesti Olümpiakomitee president Tiit Nuudi ning Kultuuriministeeriumi asekantsler Henn Vallimäe.