Sa oled siin

Teadus- ja Arendusnõukogu toetas teadus- ja arendustegevuse ning kõrghariduse rahastamise suurendamist

6. märts 2018 - 19:41

Tallinn, Stenbocki maja, 6. märts 2018 – Teadus- ja Arendusnõukogu (TAN) arutas tänasel istungil  teaduse ja kõrghariduse rahastamist riigieelarve strateegias 2019–2022 ning leidis, et avaliku sektori teadus- ja arendustegevuse investeeringuid tuleb tõsta vähemalt 0,84%-ni SKP-st.

„Nende kulude tegemine toetab pikemas perspektiivis majanduskasvu jätkumist ja aitab hoida ning kasvatada meie kõrghariduse kvaliteeti,“ ütles peaminister Jüri Ratas.

Samuti leiti, et investeeringuid tehes tuleb eelistada strateegiliselt olulisi valdkondi, et teadus ja kõrgharidus vastaksid tänasest veelgi paremini ühiskonna ja majanduse vajadustele.

Lisaks tutvus TAN Eesti teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni strateegia 2017. a aruandega.

Teaduse ja kõrghariduse rahastamise ning korraldamise rakkerühma juht Katrin Pihor tutvustas TANile rakkerühma peamisi järeldusi ja ettepanekuid, mis puudutavad näiteks selgema nõudluse kujundamist teadus- ja arendustegevusele, ettevõtjate võimekuse suurendamist uute teadmiste hankimisel ja kasutamisel, ettevõtete ja kõrgkoolide läbi aegade raskustega kulgneva koostöö parandamise võimalusi, jne. Ajanappusel otsustati arutelu jätkata järgmisel koosolekul maikuus.

Rakkerühma ülesanne oli muu hulgas anda hinnang Eesti teadus- ja kõrgharidussüsteemi konkurentsivõime praegusele olukorrale ja arengupotentsiaalile ning esitada ettepanekud olukorra parandamiseks, töötada välja avalik-õiguslike ülikoolide, teadusasutuste ja rakenduskõrgkoolide edasise konsolideerimise põhimõtted  ning esitada Vabariigi Valitsusele ettepanekud Eesti konkurentsivõime eesmärkide saavutamiseks vajaliku teaduse ja kõrghariduse pikaajalise rahastamise kava ja sellega seonduvate täpsete ülesannete ja vastutuse  kohta. 

Rakkerühma koosseisu kuulusid Haridus- ja Teadusministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Rektorite Nõukogu, Eesti Teaduste Akadeemia, Eesti Üliõpilaste Liidu, Eesti Tööandjate Keskliidu, Teenusmajanduse Koja ning Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja esindajad. Rakkerühma tööd koordineerib Riigikantselei.

 

 

Veel uudiseid samal teemal

14.08.2019|Vabariigi Valitsus

TAN: millist teadust me tahame?

Stenbocki maja, 14. august 2019 - Täna Laulasmaal toimunud teadus- ja arendusnõukogu väljasõiduseminaril pakuti välja suunised uue teadus- ja arendustegevuse, innovatsiooni ja ettevõtluse (TAIE) arengukava koostamiseks.

03.06.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: meie noorte teotahe ja mõttelend on maailma tipus

Stenbocki maja, 3. juuni – Peaminister Jüri Ratas tervitas ja tunnustas valitsushoones Eesti tänavusi edukaimaid õpilasfirmasid.