Sa oled siin

Täna kogunes esmakordselt valitsuse majandusarengu komisjon

13. juuni 2017 - 16:03

Stenbocki maja, 13. juuni 2017 – Valitsuse majandusarengu komisjoni esimesel nõupidamisel arutati komisjoni töökorralduse kõrval nii majandusarengu strateegilisi teemasid kui spetsiifilisi majanduselus tõusetunud kitsaskohti. Peaministri juhitav valitsuskomisjon hakkab kogunema kord kuus, et saada ülevaade majanduse viimasest seisust, leida lahendusi ministeeriumide ülest koordinatsiooni vajavatele majandusarengu küsimustele, kaasata ekspertide ja huvirühmade arvamust ning tegeleda mitmekülgselt ja süvitsi majanduskeskkonna arendamisega.

„Valitsuskomisjoni eesmärk on töötada Eesti jätkusuutliku majanduskasvu nimel. Iga probleemilahendus, millega see komisjon tegeleb, peab  vastama küsimustele, kas ja kuidas see tugevdab meie tööjõuturgu, suurendab tootlikkust või kasvatab investeeringuid. Need majanduskasvu võtmetegurid on selle valitsuskomisjoni fookuses,“ ütles peaminister Jüri Ratas. Ta lisas, et jätkusuutliku majanduskasvu   nimel pingutamiseks ei piisa ainult strateegilise tasandi küsimustega tegelemisest, vaid komisjon peab aitama kaasa sõltumatute lahenduste leidmiseks ka praktilisel tasandil ettevõtteid painavatele kitsaskohtadele.

Valitsuskomisjoni töökorraldus näeb selleks ette võimaluse kaasata eksperte ja luua probleemipõhiseid töörühmi, kes kujundavad oma seisukohad  ning pakuvad komisjonile välja võimalikud lahendused.

Tänasel nõupidamisel arutati pikemalt Eesti ravimitööstuse olukorda ravimite müügilubade väljastamisel. Komisjon otsustas kaaluda kiirmenetluse võimalust ning hiljemalt septembri lõpuks analüüsida kasutuslubade protseduuri lühendamise ja infosüsteemi kaasajastamise võimalusi. Praegu kestab ravimiloa taotlemine keerukate analüüside tõttu, mis peavad tagama turule lubatud ravimite turvalisuse,  210 päeva.

Valitsuskomisjon sai nõupidamisel ülevaate EAS-i eesmärkidest ja põhitegevustest. Arutati ka madala haridustasemega noorte arvu vähendamise järgmisi samme. Koolikohustuse pikendamise arutelu jätkatakse valitsuse kabinetinõupidamisel.

Valitsuse majandusarengu komisjoni liikmed on ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, justiitsminister Urmas Reinsalu, majandus- ja taristuminister Kadri Simson, rahandusminister Toomas Tõniste, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ning välisminister Sven Mikser. Teised ministrid osalevad komisjoni istungil peaministri kutsel, kui teemakäsitlus eeldab vastutava ministri kohalolu. Komisjoni tööd toetab Riigikantselei strateegiabüroo.

Vaata nõupidamise fotosid: https://www.dropbox.com/sh/gw1sn3asahpyvvj/AACdlQJq7elP2gj8XCkKPZXXa?dl=0