Sa oled siin

Tallinnas infotehnoloogia konverentsil osalevad Eesti ja Rootsi peaminister annavad pressikonverentsi, 11.12.1997

11. detsember 1997 - 0:00

Tallinnas infotehnoloogia konverentsil osalevad Eesti ja Rootsi peaminister annavad pressikonverentsi

 
 
 

11. detsember 1997
 
 

Homme/teisipäeval 16. detsembril toimub Tallinnas Sakala keskuses konverents infotehnoloogiast Balti mere regioonis, mille korraldajaks on Rootsi valitsus. Konverentsist võtavad osa Rootsi peaminister Göran Persson, transpordi- ja sideminister Ines Uusmann, kaubandusminister Leif Pagrotsky, tööstusminister Anders Sundström ning tervishoiu- ja sotsiaalminister Margot Wallström.

Konverentsil avakõne peab Eesti peaminister Mart Siimann, tema järel esineb tervitusega Rootsi peaminister Göran Persson.
Välisminister Toomas Hendrik Ilves teeb konverentsil ettekande Eesti rollist globaalses infoühiskonnas.

Ürituse käigus viiakse läbi videokonverents Tallinna ja Rootsi vahel, mille tehnilise teenindamise tagab Eesti Telefon koos Rootsi Teliaga.

Lõunalauas kohtuvad kahe riigi peaministrid Eesti Vabariigi presidendi Lennart Meriga.
Pärast lõunasööki kell 13.30 toimub Sakala keskuse kinosaalis peaministrite Göran Perssoni ja Mart Siimanni ühine pressikonverents.

Ajakirjanikud on lisaks pressikonverentsile oodatud kuulama ja kajastama ka konverentsi, mille ettekanded keskenduvad uute infotehnoloogiate kasutamisele ja juurutamisele meditsiinis, panganduses ja äris, hariduses ja avalikus halduses.