Sa oled siin

Soome peaminister tuleb töövisiidile Tallinna, 06.11.1997

6. november 1997 - 0:00

Soome peaminister tuleb töövisiidile Tallinna

 
 

05. november 1997
 
 

Esmaspäeval 17. novembril saabub peaminister Mart Siimanni kutsel Tallinna ühepäevasele töövisiidile Soome Vabariigi peaminister Paavo Lipponen.
Soome peaministril on kavas kohtumised Eesti Vabariigi presidendi Lennart Meriga, peaminister Mart Siimanniga ja välisminister Toomas Hendrik Ilvesega.

Kahe peaministri kohtumisel tuleb kõne alla Euroopa Liidu laienemisega seonduv - teatavasti on Soome olnud Eesti Euroopa Liiduga ühinemise üks järjekindlamaid toetajaid.
Samuti on kavas kõnelused kahe riigi sisepoliitilistest ja majandusküsimustest, Eesti-Vene suhtetest, Venemaa poliitikast Balti riikide suhtes ja muudel vastastikku huvi pakkuvatel teemadel.
Pärast kohtumist annavad Soome ja Eesti peaministrid Toompeal ühise pressikonverentsi. Mart Siimann annab külalise ja teda saatva delegatsiooni auks lõuna.

Õhtupoolikul teeb Soome peaminister, kes viimati viibis Tallinnas 1996. aasta jaanuaris, jalutuskäigu Tallinna vanalinnas ja külastab Toompeal asuvat Soome Suursaatkonda.
Lipponen lahkub Tallinnast esmaspäeva 17. novembri õhtul.

Mart Siimann ja Paavo Lipponen saavad kokku ka järgmisel esmaspäeval, 10. novembril Helsingis Põhjamaade ja Balti riikide peaministrite kohtumisel.
Eesti peaminister käis viimati Soomes töövisiidil 7. mail sel aastal.