Sa oled siin

Siimann kohtus Vene ministriga, 02.10.1997

2. oktoober 1997 - 0:00

Siimann kohtus Vene ministriga2. oktoober 1997

Peaminister Siimann kohtus täna Vene delegatsiooniga, mida juhtis Vene Föderatsiooni rahvussuhete ja regionaalasjade minister Vjatsheslav Mihhailov.

Siimann hindas kõrgelt kahe riigi ministeeriumide vahelist aktiivset suhtlemist. Siimann avaldas ka lootust, et Eesti-Vene piirilepingut on võimalik alla kirjutada 1997. aasta lõpus või 1998. aasta alguses.

Ta pani suuri lootusi Eesti-Vene valitsustevahelise komisjoni tööle erinevates valdkondades.

Minister Mihhailov tõstatas kodakondsuse andmise küsimuse mitte-eestlastele, samuti 1991. aasta jaanuaris sõlmitud sõjaväepensionäride kokkuleppe problemaatika. Mihhailov avaldas arvamust, et naturalisatsiooniprotsess Eestis võiks olla kiirem.

Siimann andis oma sõnavõtus Vene delegatsioonile ülevaate valitsuse tööst ning Mihhailovi poolt tõstatatud küsimustega tegelemisest. Siimann avaldas arvamust, et poolte vahelise hea tahte korral on probleeme Eesti seaduste raames võimalik lahendada. Ta kinnitas, et vaatab optimistlikult Eesti-Vene suhete tulevikule.

Vene delegatsiooni liige, Vene Riigiduuma esimehe asetäitja Mihhail Kutsherijev kirjeldas delegatsiooni kohtumisi teiste Eesti ametiisikutegga ning rõhutas vajadust Eesti ja Vene parlamentide fraktsioonide vahelisteks visiitideks.

Teine delegatsiooni liige, Moskva linnapea nõunik Aleksandr Perelõgin ütles, et Eesti ja Moskva majandus-kaubandussuhted võiksid aktiviseeruda.

Siimann pidas edasiste suhete paranemiseks vajalikuks topelttollide võimalikult kiiret kaotamist Venemaa ja Eesti vahelises kaubavahetuses. Siimanni sõnul nii piirilepinguni jõudmisel kui ka majandus-kaubandussuhete arenemiseks tahtis vastastikkuse usalduse olemasolu.
Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee