Sa oled siin

Siimann kohtus Saksa Vaba Demokraatiliku Partei auesimehega, 19.11.1997

19. november 1997 - 0:00

Siimann kohtus Saksa Vaba Demokraatliku partei auesimehega

 

19. november 1997
 

Peaminister Siimann võttis täna Toompeal vastu Saksa Vaba Demokraatliku partei (FDP) auesimehe ning Friedrich Naumanni Fondi eestseisuse liikme Dr. Otto Graf Lambsdorffi.

Siimann tänas Lambsdorffi kaudu Saksa valitsust poliitilise, moraalse ja majandusliku abi eest Eestile.
Siimann avaldas tunnustust ka Friedrich Naumanni Fondile eduka tegutsemise eest Eestis.

Aastatel 1979 -1984 Saksa majandusminister olnud Lambsdorff avaldas tunnustust Eesti kiirele arengule. Ta kinnitas ka, et Friedrich Naumanni Fond kavatseb jätkata lähiaastail tööd kõigis Balti riikides.

Siimann ja Lambsdorff käsitlesid nii Euroopa Liidu ja NATO laienemist kui ka Eesti - Vene suhteid. Lamsdorffi hinnangul oleks NATO laienemise esimesse ringi võinud olla haaratud ka Balti riigid. Tema sõnul on aga positiivne see, et NATO uks on jätkuvalt lahti uutele laienemiskandidaatidele.

Lambsdorff väljendas lootust, et pärast Luxembourgi tippkohtumist saab Eesti EL laienemise läbirääkimistelaua taha. Ta avaldas arvamust, et Eesti võib saada ka Euroopa Liidu täisliikmeks Balti riikidest esimesena.

Siimann ja Lambsdorff rääkisid ka muulaste integreerimise probleemist Eestis. Siimann andis ülevaate põhilistest integreerimisega seotud muredest ja edusammudest.
 

Eile andis president Lennart Meri Kadriorus krahv Otto Lambsdorfile üle Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi.