Sa oled siin

Siimann kohtus Prantsusmaa euroministriga, 04.12.1997

4. detsember 1997 - 0:00

Siimann kohtus Prantsusmaa euroministriga

 

04. detsember 1997

Peaminister Siimann kohtus täna Prantsuse euroministri Pierre Moscovici'ga.

Siimann avaldas Moscovicile tänu Prantsusmaa toetuse eest Eesti pürgimustele Euroopa Liidu liikmeks saamisel ning hindas kõrgelt Eesti ja Prantsusmaa poliitilisi suhteid. Siimanni sõnul võiks kahe riigi majanduslikud suhted olla intensiivsemad kui seni.

Ka prantsuse eurominister kinnitas, et Eesti ja Prantsusmaa kahepoolsed suhted on väga head, ta tõstis eraldi esile häid kultuurisidemeid.

Siimann tõstatas kohtumisel küsimuse võimalikust viisavabadusest Eesti ja Prantsusmaa vahel. Moscovici kinnitusel peab Prantsusmaa selles küsimuses järgima Schengeni riikide ühtset viisapoliitikat.

Siimanni ja Moscovici sõnul on viisavabaduse eeltingimuseks isikute tagasivõtmise lepingu allkirjastamine ning koostöö tugevdamine Eesti ja Prantsusmaa siseministeeriumide vahel.

Rääkides eurointegratsioonist toonitas Moscovici, et kõik kandidaatriigid pevad tundma, et nad on ühinemisprotsessi osad ka siis, kui sel kuul Luxembourgis kokku tulevad EL riigijuhid otsustavad alustada ühinemisläbirääkimisi vaid osadega neist.

Siimann ja Moscovici rääkisid ka elanike informeerimisest Euroopa Liiduga ühinemisest. Moscovici sõnul on tähtis rahvale selgitusi anda ilma ilustamata ja lihtsalt, selgitades inimestele, mis hakkab nende elus olema teisiti pärast ühinemist. Samas nentis Moscovici, et otseseid nõuandeid on ühel riigil teisele riigile rahva teavitamise kohta keeruline anda.