Sa oled siin

Siimann kohtus Poola asevälisministriga, 03.06.1998

3. juuni 1998 - 0:00
 
 
Siimann kohtus Poola asevälisministriga
 
 

3. juunil 1998
 

Peaminister Siimann kohtus täna õhtul Poola asevälisminister Andrzej Ananicz'iga. Siimann ning Ananicz arutasid Poola peaministri võimalikku visiiti Eestisse ning vestlesid reformidest nii Eestis kui Poolas.

Siimann kinnitas Ananiczile, et ootab Poola peaministri visiiti pikisilmi, Ananiczi sõnul kavatseb Poola peaminister kindlasti Eestisse visiidile tulla.

Peaminister ja Poola asevälisminister väljendasid rahulolu Eesti­Poola vabakaubandusleppe parafeerimise üle ning avaldasid lootust, et leping kirjutatakse peagi ka alla.

Omavahelise vestluse käigus leidsid nii peaminister kui asevälisminister, et Eesti ja Poola arengus on palju sarnasusi. Sarnased on paljud probleemid ning sarnane on ka edu mitmes valdkonnas.

Siimann tutvustas Ananicz'ile Eesti olulisemaid majandusnäitajaid, arenguperspektiive ning majanduse stabilisatsioonifondi põhimõtet.

Andrzej Ananicz'i sõnul on ka Poolal probleeme küllaltki suure väliskaubanduse defitsiidiga. "Viimasel ajal on meie eksport siiski kiiremini kasvama hakanud ning väliskaubanduse defitsiidi kasvutendents hakkab kaduma, kuid oleme selles osas siiski alles pika tee alguses," ütles ta.

Poola asevälisministri sõnul arutatakse ka Poolas aktiivselt haldusreformi teemadel. "Parlamendis vaieldakse ägedalt selle üle, kui palju vojevoodkondi peaks Poolas olema," jätkas Ananicz.

Siimann ja Ananicz leidsid ka, et Eestil ja Poolal on ühised eesmärgid nii Euroopa Liidu kui NATO suunas liikumisel. "Arvan, et Eestil ja Poolal on selles osas palju kogemusi mida vahetada ning me ei ole üksteisele konkurentideks," ütles Siimann.