Sa oled siin

Siimann kohtus Kielis Saksa poliitikute ja majandustegelastega, 25.08.1997

25. august 1997 - 0:00

Siimann kohtus Kielis Saksa poliitikute ja majandustegelastega25. august 1997

Eesti Vabariigi peaminister Mart Siimann kohtus täna Kielis Schleswig­Holsteini liidumaa ministerpresidendi Heide Simonisega. Siimann ja Simonis vestlesid Euroopa Liidu, Läänemeremaade regionaalsest koostööst ning Eesti ja Schleswig­Holsteini suhetest.

Siimann kohtus täna ka Schleswig­Holsteini asepeaminister Rainer Steenlock'i ning euroministri Gerd Walter'iga.
Siimann rääkis hiljuti Tallinnat külastanud Walteri ning asepeaministriga Eesti euroametnike koolitusvõimalustest, võimalike Euroopa Liiduga liitumisläbirääkimiste teemadel. Siimanni ning Schleswig­Holsteini poliitikute vestlusest jäi kõlama Saksamaa jätkuvalt Eestit toetav positsioon.

Eesti peaminister külastas veel Kieli Kaubandus­Tööstuskoda, kus avaldas Kieli Kaubandus­Toostuskojale tänu ja tunnustust abi ja toetuse eest Eesti Kaubandus­ ja Tööstuskoja väljaarendamisel.

Siimann osales täna ka ümarlauavestlusel Schleswig­Holsteini tipp­majandustegelastega. Peaminister arutas ümarlaual kohalike majandustegelastega Eesti suurerastamise probleeme, seejuures räägiti energeetikasektori, raudtee ning Telekomi erastamisest, samuti arutati veel turismi arendamise ning regulaarse reisijateveo sisseseadmise probleeme Eesti ja Saksamaa vahel ning innovaatika ja tehnoloogia arendamise alast koostööd.

Peaminister kohtus veel kohalike äriringkondade esindajatega, arutas võimalikke investeeringuid Eestisse ning viibis maailma suurima tuulegeneraatoripargi 10. aastapäeva tähistamisel.


Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee