Sa oled siin

Siimann kohtus Hispaania Euroopa Liidu asjade riigisekretäriga, 11.11.1997

11. november 1997 - 0:00

Siimann kohtus Hispaania Euoopa Liidu asjade riigisekretäriga

 
 

11. november 1997
 

Peaminister Siimann kohtus täna Hispaania Euroopa Liidu asjade riigisekretäri Ramon de Miguel Egea'ga.

Egea väljendas Hispaania valitsuse nimel heameelt, et Euroopa Komisjon on soovitanud alustada Eestiga Euroopa Liidu laienemisläbirääkimisi. Ta kinnitas, et Hispaania valitsuse soov ja tahe on alustada tihedat suhtlemist Eestiga kui Euroopa Liidu tulevase liikmesriigiga.
Senini on Egea sõnul poliitilise tasandi suhted kahe riigi vahel olnud väga tagasihoidlikud. Egea kinnitas ka, et Hispaania arvestab Eestiga kui tulevase partneriga nii Euroopa Liidus kui NATOs.

Hispaania kõrge riigitegelane ütles, et kuigi esialgu on laienemiskõnelustele kutsutud vaid mõned riigid, tuleb teistele laienemiskandidaatidele näidata, et nad on samuti kindlalt laienemisprotsessi osad.

Peaminister andis ülevaate Eesti majanduse edust 1997. aastal, viisavabadusest Põhjamaadega ning Eesti - Vene normaliseeruvatest suhetest. Siimann kinnitas ka, et Eesti ootab Euroopa Nõukogu positiivset otsust detsembris.

Siimann kirjeldas Egeale ka Eesti valitsuse valmistumist ühinemisläbirääkimisteks ning andis ülevaate eile Helsinkis toimunud 5+3 kohtumisest. Siimann rõhutas, et kui Eesti saab ainsa Balti riigina liitumisläbirääkimistele, on tähtis, et ka Läti ja Leedu ei jääks poliitiliselt määramatusse olukorda, Eesti teeb Siimanni kinnitusel kõik, et kaasata Lätit ja Leedut integratsiooniprotsessi nii palju kui võimalik.

Egea sõnul on Hispaania valmis jagama Eestiga oma läbirääkimiskogemusi Euroopa Liiduga. Hispaania ühinemisläbirääkimised kestsid teatavasti 8 aastat.