Sa oled siin

Siimann kohtus Filipiinide ja Tðiili suursaadikutega, 05.09.1997

5. september 1997 - 0:00

Siimann kohtus Filipiinide ja Tdiili suursaadikutega
5. september 1997

Eesti Vabariigi peaminister Mart Siimann võttis täna Toompeal vastu Tdiili suursaadiku Montserrat Palou.

Peaminister ja suursaadik väljendasid rahulolu kahe riigi suhete poliitilise ja majandusliku arengu üle.
Siimann ja Palou leidsid, Eesti ja Tdiili arengutes sarnaseid jooni ning nentisid, et reformide tee pole küll kerge, kuid reformide tulemused on nii Eestis kui Tdiilis erakordselt head.

Peaminister ja suursaadik käsitlesid sotsiaalreformide ning pensionireformi teemat ning leidsid, et Eesti võiks kasutada ka Tdiilis läbiviidud sotsiaalreformide kogemust.

Palou rõhutas, et Tdiili teeb palju koostöö nii Euroopa Liidu praeguste liikmesriikidega kui ka tulevaste liikmesriikidega.

Helsingis resideeriv Tdiili suursaadik lubas hea seista selle eest, et Eesti Tdiili suhted areneksid edaspidi kiireimas tempos.Peaminister võttis täna pärastlõunal vastu ka Filipiinide suursaadiku Erlinda F. Basilio. Siimann õnnitles Basiliot volikirjade üleandmise puhul ja avaldas lootust, et suhted Eesti ja Filipiinide vahel võiksid kiirelt areneda.

Siimann nagi soodsat võimalust kahe riigi suhete arendamiseks just kultuuri ja turismi alal.

Peaminister ja suursaadik avaldasid lootust, et lähitulevikus õnnestub kiirendada Eesti ja Filipiinide vaheliste majanduslike baaslepingute sõlmimist.Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee