Sa oled siin

Siimann kohtus Bundestagi väliskomisjoni esimehega, 11.08.1997

11. august 1997 - 0:00

Siimann kohtus Bundestagi väliskomisjoni esimehega11. august 1997

Eesti Vabariigi peaminister Mart Siimann võttis täna Toompeal vastu Saksa parlamendi väliskomisjoni esimehe Karl-Heinz Hornhuez'i.

Siimann andis Hornhuez'ile lühikese ülevaate Eesti sise- ja välispoliitilisest olukorrast ning vähemusvalitsuse headest ja halbadest külgedest.
Peaministri sõnul võidab rahvas igal juhul sellest, et vähemusvalitsus peab opositsiooniga pidevalt koostööd tegema ning kompromisse otsima.

Peaminister mainis lühikese kõnes ka Euroopa Komisjoni soovitust liitumisläbirääkimiste alustamiseks teiste riikide seas ka Eestiga ning lisas, et Eesti jaoks on tähtis eelkõige see, et läbirääkimisi alustataks selgete, arusaadavate ning läbipaistvate printsiipide alusel.
"Usume, et Euroopa Komisjoni otsuss oli objektiivne," lisas ta.

Tema sõnul oleks Eestil hea meel näha esimeses läbirääkijate ringis ka Lätit ja Leedut.
"Kui aga Eestiga alustatakse siiski läbirääkimisi Balti riikidest esimesena, on see hea kõigile Balti riikidele ning Eesti teeb omalt poolt kõik, et tõmmata edaspidi läbirääkimistele ka teised Balti riigid," ütles Siimann.

Hornhuez väljendas tunnustust Eesti arengule viimaste aastate jooksul. Ta kinnitas, et sellest ajast saadik kui ta neli aastat tagasi Eestis käis, on Eesti teinud läbi märkimisväärse arengu ning väljendas tehtud tööle tunnustust. Hornhuez'I sõnul jälgivad Bundestag'i liikmed Eesti arengut suure huviga.
"Võin teile kinnitada, et Eestil on Saksa parlamendis palju sõpru," lausus ta.

Siimann andis Hornhuez'ile ülevaate suurimatest Eesti ees seisvatest probleemidest, nende seas mainis peaminister vajadust kiirendada seaduste harmoniseerimist EL seadusandlusega, kvalifitseeritud juristide ja ametnike vähesust ning probleeme turvalisusega. Ta kinnitas ka, et Eesti teeb põhjalikku tööd nii harmoniseerimise kiirendamiseks kui ka näiteks politseitöö parandamiseks. Peaministri sõnul suureneb järgmise aasta eelarves ka politseile eraldatava raha hulk.

Muulaste probleemist rääkides ütles Siimann, et võtmeküsimuseks muulaste integreerimisel Eesti ühiskonda on keeleõpe. Peaministri sõnul pöörab Eesti muulaste keeleõppele suurt tähelepanu - ta tõi näiteks riigikeele õpetaja staatuse sisseseadmise ning vene lastele antud võimaluse elada juba sel suvel koos Eesti perekondadega ning õppida Eesti keelt.

Siimann avaldas ka lootust, et piirilepe Venemaaga saab alla kirjutatud juba käesoleval aastal.
"Viimase paari kuu jooksul on ilmnenud märke, et piirileppe allakirjutamine on võimalik veel sel aastal," ütles ta.Valitsus | Government | Peaminister | Prime minister

Webmaster: wmaster[at]rk[dot]ee