Sa oled siin

Rõivas: Saksamaa on Eesti jaoks oluline liitlane

17. aprill 2015 - 12:36
Rõivas: Saksamaa on Eesti jaoks oluline liitlane
Rõivas: Saksamaa on Eesti jaoks oluline liitlane

Stenbocki maja, 17. aprill 2015 – Peaminister Taavi Rõivas kinnitas täna kohtumisel Saksa välisministri Frank-Walter Steinmeieriga, et Saksamaa on Eesti jaoks oluline partner ja liitlane. Rõivas ja Steinmeier olid ühel meelel, et  kahe riigi vahelised suhted on lähedased ja sõbralikud.

Peaministri sõnul on Saksamaa Eesti jaoks üks olulisematest NATO liitlasest, kellega on aastate jooksul kujunenud laiapõhjaline koostöö.

„Võib täie kindlusega väita, et Saksamaal on Euroopa julgeoleku stabiilsuse hoidmisel oluline roll ja ta on täitnud seda hästi,“ kinnitas peaminister. „Saksamaa on märkimisväärselt tugevdanud Eesti kindlustunnet.“

Peaminister ütles, et eestlased on tänulikud Saksamaa aktiivse osaluse eest Balti õhuturbes. Ta lisas, et Eestil oleks hea meel näha siin ka Saksa maavägesid.

Rõivas tunnustas ka Saksamaa juhtrolli poliitilise lahenduse otsimisel Ukraina kriisile.

„Sellel, kuidas laheneb Ukraina kriis, on tohutu mõju julgeolekuolukorrale kogu Ida-Euroopas,“ ütles Rõivas. „Kui Venemaa saavutab oma poliitilised eesmärgid, kasutades selleks Ukrainas sõjalist jõudu, on väga suur tõenäosus, et ta teeb seda tulevikus veelgi.“

Rõivase sõnul peab igal suveräänsel riigil olema võimalus valida oma arengutee. Ta ütles, et Eesti jaoks oli Euroopa Liidu perspektiiv stiimuliks põhjalikele reformidele.

„Pean oluliseks, et peatselt toimuv idapartnerluse tippkohtumine Riias annaks Ukrainale, Gruusiale ja Moldovale signaali, et idanaabrite lähendamine Euroopa Liidule on pikaajaline ja järjekindel poliitika,“ ütles Rõivas.


Fotod kohtumisest: https://valitsus.ee/et/galeriid/saksa-valisminister-frank-walter-steinme...