Sa oled siin

Rõivas kohtumisel Läti peaministriga: Euroopa Liidu eeltingimused täitnud Gruusia ja Ukraina peavad saama viisavabaduse viivitamatult

7. juuni 2016 - 17:51

Stenbocki maja, 7. juuni 2016 - Peaminister Taavi Rõivas rõhutas kohtumisel Läti peaministri Māris Kučinskisega, et Euroopa Liidu poolt lubatud viisavabaduse andmisega Gruusiale ja Ukrainale tuleb viivitamatult edasi liikuda ja viisavabadus peab jõustuma ilma lisatingimusteta. "Gruusia ja Ukraina on seatud kriteeriumid täitnud ning peavad seetõttu saama viisavabaduse võimalikult kiiresti, siin on kaalul Euroopa Liidu usutavus ja tõsiseltvõetavus," ütles Rõivas ja lisas, et riikidele tagantjärele uute lisatingimuste seadmine ei ole aktsepteeritav.

 

Stenbocki majas toimunud kohtumisel keskenduti eelseisvale Euroopa Liidu Ülemkogu kohtumisele ning juulis toimuvale NATO tippkohtumisele Varssavis. Juunikuise Euroopa Ülemkogu põhiteemadeks on Suurbritannia referendum Euroopa Liidu liikmelisuse üle, rändeküsimus ning digitaalne ühisturg.

 

Rõivase sõnul on eelseisev NATO tippkohtumine Varssavis olulisim kohtumine regiooni julgeoleku kindlustamiseks peale 2002. aasta Praha kohtumist. "Meie eesmärk Varssavis on põlistada Walesis heakskiidetud otsused - õhuturve Ämarist, NATO staap Eestis, kiiremad NATO kiirreageerimisväed - ning saavutada NATO tugevdatud kohalolu regioonis," ütles Rõivas.

 

Kohtumisel arutati ka Rail Balticu ehitamise ettevalmistustöödega seonduvat. Lisaks räägiti kahe riigi vahelistest energiaühendustest, regiooni energiajulgeolekust ja digitaalsest koostööst Eesti ja Läti vahel.

 

Fotod: https://www.dropbox.com/sh/7j7xanjnihjlul6/AAD1kDRj-IOqeLdZo6ClaOhAa?dl=0