Sa oled siin

Ratas veteranipäeval: me ei unusta Eesti turvalisuse eest langenuid

23. aprill 2019 - 11:35

Paldiski, 23. aprill 2019 – Peaminister Jüri Ratas ütles täna hukkunud kaitseväelaste mälestamise tseremoonial, et me ei unusta iial neid vapraid sõdureid, kes on langenud Eesti ja liitlaste turvalisuse nimel.


„Eesti on väike ja iga meie inimene hindamatu väärtus. Mõtlen täna kurbusega neile operatsioonidel osalemisega katkenud 12 elule ja 12 loole leinaga toimetulemisest. Eesti ei unusta teid, teie lähedasi ja seda ülimat ohverdust, mida sõdur saab anda,“ lausus Ratas Paldiskis toimunud pärgade asetamise tseremoonial, millega mälestati välismissioonidel langenud Eesti kaitseväelasi.


Ratase sõnul on maailm endiselt rahutu ning meie kaitseväelastel on jätkuvalt põhjust olla Afganistanis, Iraagis, Malis ning mujal. „Ikka selleks, et tagada rahu nende kaugete paikade inimestele ja meile kõigile. Et mitte lasta ebastabiilsusel edasi kanduda ja et toetada õlg-õla kõrval seistes meie liitlasi.“


Peaministri sõnul loob rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel osalemine Eestile nähtamatut, aga hindamatut usalduskrediiti. „See on toonud siia Eesti ja kogu NATO eest seisma suure hulga liitlasi, keda peagi algava Kevadtormi ajal võime kokku lugeda ligi 2500 naist ja meest. See on tunnustus kõigi, aga eriti meie kaitseväelaste igapäevasele tööle nii Eestis kui mujal.  See annab Eestile kindlustunde, millega rahutule maailmale julgelt otsa vaadata,“ kinnitas peaminister.


Veteranipäev on 23. aprillil ehk jüripäeval tähistatav päev, mille eesmärk on tunnustada veterane ja nende lähedasi. Eestis on ligi 3000 veterani. Veteranipäev on Eestis kuulutatud lipupäevaks.


Fotod tseremoonialt (rms Karl Heinrich Arras / Kaitsevägi): Pärgade asetamine Camp Bastioni mälestusmärgi juures, 23.04.2019

Veel uudiseid samal teemal

06.03.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas arutas Võrumaal ettevõtluse arendamist ja kriisidega toimetulekut

Võru linn, Võrumaa, 6. märts 2020 – Peaminister Jüri Ratas oli täna ringkäigul Võrumaal, et arutada kohalike elanike, õpilaste ja omavalitsusjuhtidega, kuidas läbi ettevõtluse arendamise ja piirkonna arengueelduste Võrumaa elu paremaks teha.

15.02.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas Kaitseliidu taasloomise aastapäeva puhul: igaüks peab leidma oma rolli riigikaitses

Järvakandi, 15. veebruar 2020 – Täna toimus Järvakandis Kaitseliidu taasloomisele pühendatud konverents ja pärgade asetamise tseremoonia, kus esinedes rõhutas peaminister Jüri Ratas, et ka nüüd kolm aastakümmet hiljem peavad kaitseliitlased mõtlema suurelt.