Sa oled siin

Ratas: Vaba Lava Narva avamine kannab suurt tähendust kultuurile, integratsioonile ja regionaalpoliitikale

1. detsember 2018 - 18:11

Vaba Lava, Narva, 1. detsember 2018 – Peaminister Jüri Ratas osales täna Vaba Lava Narva teatrikeskuse avamisel. Oma kõnes avaldas Ratas lootust, et uus teatrikeskus muutub kiiresti kultuurisillaks, mis veel ühel olulisel moel ühendab Narva linna ülejäänud Eesti ja maailmaga.

 

„Tänane üritus annab selgelt tunnistust, et valitsusel on konkreetsete otsuste abil võimalik pöörata enam tähelepanu ka aastate jooksul kaugemaks jäänud piirkondade ja paikade arengule,“ ütles peaminister. „Just seetõttu oleme otsustanud ka Sisekaitseakadeemia Narva kolledži rajamise ning algatanud Ida-Virumaa programmi.“

 

Ratase sõnul on Vaba Laba Narva avamine väga oluline mitte ainult piirilinnale, vaid see kannab suurt tähendust terve Eesti regionaal-, integratsiooni- ja kultuuripoliitika seisukohast. „Usun kindlalt, et see aitab paljudel uutel inimestel leida tee Narva ning sellest linnast vaimustuda. See oleks Narva poolt ilus kink Eesti Vabariigile tema 100. sünnipäeva aastal,“ lausus peaminister.

 

Narvas külastas Ratas ka taasavatud Aleksandri kirikut. Kiriku taassünd kontserdisaalina on veel üks linnale oluline kultuuriprojekt, mis sai teoks riigi toel.

 

Fotod: Tatjana Bohhan/Vaba Lava: https://www.dropbox.com/sh/hgdcbjovfnp6pbr/AACdZIBhXtfyJfsm-eDynprca?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

24.02.2019|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas riigipreemiate üleandmisel: Eesti vaimse rikkuse määravad meie keele, kultuuri, teaduse, spordi ja hariduse elujõud

Teaduste Akadeemia, Tallinn, 24. veebruar 2019 -  Peaminister Jüri Ratas, haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning kultuuriminister Indrek Saar andsid täna Teaduste Akadeemia saalis üle riigi teaduspreemiad, F. J. Wiedemanni keeleauhinna ning spordi- ja kultuuripreemiad.

24.02.2019|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratase kõne kultuuri- ja hariduspreemiate üleandmisel 24.02.2019

Lugupeetud Teaduste Akadeemia president!
Austatud ministrid, rektorid! 
Auväärilised laureaadid!
Head teadlased, loomeinimesed, sportlased!
Kõik külalised!