Sa oled siin

Ratas tunnustas politsei ja päästeameti kogu ühiskonda kaasavat tööd

12. juuni 2018 - 15:15

Stenbocki maja, 12. juuni 2018 – Peaminister Jüri Ratase sõnul näitab nii eesti- kui venekeelsete elanike kõrge usaldus politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti vastu, et ametid on teinud laiapõhjalist ja kogu ühiskonda kaasavat tööd.

Ratas esines täna kõnega siseministeeriumi valitsemisala asutuste juhtide arengupäeval, kus tänas ja tunnustas kõiki ministeeriumi ja selle valitsemisala asutuste teenistujaid, kellest paljud teevad igapäevaselt stressirohket ja ohtlikku tööd ning riskivad selle käigus tihti ka oma eluga. Tema sõnul on nende panus Eesti turvalisuse hoidmisel ja kodanike turvatunde suurendamisel hindamatu.

Samuti juhtis Ratas tähelepanu avaliku arvamuse küsitlustele, mille kohaselt on Eesti elanike usaldus päästeameti ning politsei- ja piirivalveameti vastu nii eesti- kui venekeelsete elanike hulgas väga kõrge. Viimase, mai lõpus avalikustatud uuringu kohaselt usaldab päästeametit 97 ning politsei- ja piirivalveametit 87 protsenti vastanutest.

"Need näited on ühelt poolt tunnustus nii ministeeriumile kui kõigile valitsemisala asutustele, aga ka teile isiklikult, kõigile teie kaastöölistele ja teid toetavatele vabatahtlikele. Teiselt poolt on see ka tase, mille hoidmiseks ja tõstmiseks tuleb edaspidigi pingutada," ütles Ratas siseministeeriumi valitsemisala asutuste juhtide arengupäeval.

Selleks, et õnnetussurmade arvu vähenemine jätkuks, on Ratase sõnul vaja tähtsustada ennetustööd. "Õnnetuste ennetamisel ja selleks tehtud sihipärasel tööl on kahtlemata olnud oluline roll õnnetussurmade arvu vähendamisel. Nägin ise selle töö olulisust meie inimeste jaoks märtsis, kui käisin Lasnamäe komando päästeametnikega kodunõustamisel," lausus ta.

Eraldi rõhutas Ratas vabatahtlike ehk abipolitseinike, merepäästjate ja vabatahtlike päästjate tegevuse olulisust. "Samas on selge, et vabatahtlike rakendamisega ei tohi pendel liiga kaugele teisele poole liikuda ja suur hulk ülesandeid saab jääda ainult elukutseliste teenistujate kanda. Tänaste ja homsete teenistujate ning töötajate professionaalsust tuleb seetõttu väärtustada ning vastavalt ka tasustada," ütles peaminister, kelle kinnitusel leppis valitsus riigi eelarvestrateegia koostamisel kokku, et siseministeeriumi valitsemisala ootab tuleval aastal ees palgatõus.

Kümnendat korda toimunud arengupäeval osales üle 120 tipp- ja keskastme juhi nii siseministeeriumist kui ministeeriumi valitsemisalasse kuuluvatest politsei- ja piirivalveametist, päästeametist, häirekeskusest, kaitsepolitseiametist, SMITist ja sisekaitseakadeemiast.

Fotod ürituselt: https://www.dropbox.com/sh/ckbc1d2bq823o3x/AAAQ_yo0egM7yuOC59YAqNsTa?dl=0
 

Veel uudiseid samal teemal

03.04.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas: idapiiri ehitustööd peavad igal juhul jätkuma

Luhamaa, 3. aprill 2018 – Peaminister Jüri Ratas külastas täna koos Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaheri ja Lõuna prefekt Vallo Koppeliga Luhamaal Eesti idapiiri, et saada ülevaade ehitustööde kulgemisest.


16.02.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas tunnustas politsei tööd Eesti elanike turvalisuse tagamisel

Stenbocki maja, 16. veebruar 2018 – Peaminister Jüri Ratas tunnustas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel Politsei- ja Piirivalveameti tegevust turvalisuse tagamisel ja elukeskkonna parandamisel.