Sa oled siin

Ratas tunnustas Kaitseliidu panust riigi ehitamisel ja ühiskonna üheks sidumisel

11. november 2018 - 18:00

Stenbocki maja, 11. november 2018 – Peaminister Jüri Ratas kinnitas Kaitseliidu 100. aastapäeval, et vabatahtlikest koosnev organisatsioon annab üle maa laiuva turvavõrgustikuna hindamatu panuse Eesti julgeoleku tagamisse.

Ratas sõnas Kaitseliidu 100. aastapäevale pühendatud kontsert-vastuvõtul Saku Suurhallis, et valmisolekut riigi kaitseks välja astuda ei saa pidada iseenesestmõistetavaks. „Selle taga on kaitseliitlaste siiras tahe võtta oma pere, töö ja teiste toimetuste kõrvalt aega, et osaleda õppustel ning olla valmis ühtse meeskonnana tegutsemiseks, kui tingimused seda nõudma peaks. Ja seda vabatahtlikult, aastast aastasse, ilmast ja oludest hoolimata, rõõmsal meelel ning paljusid teisigi kaasates,“ lausus Ratas.

Rääkides turvatundest rõhutas peaminister, et Kaitseliidu sõpru ja kogukondi liitval tegevusel on oluline roll sidusama ja ühtsema ühiskonna loomisel. „See sidusus on oluline ka põlvkondade vahel, kus vanemate tarkus ja kogemus saab kokku nooremate pealehakkamise ja tegutsemisrõõmuga,“ sõnas Ratas.

„Kodutütred ja Noored Kotkad, Naiskodukaitsjad ning kõik liikmed sõltumata nende vanusest, elukohast või kodusest keelest muudavad Kaitseliidu tõeliseks läbilõikeks meie ühiskonnast. Ja kaitseliitlased kuuluvad kahtlemata ühiskonna kõige aktiivsemate liikmete hulka,“ kinnitas ta.

Peaministri sõnul tuleb kummardus teha nii nende suunas, kes 1918. aasta sügise keerulistes sündmustes tollase Eesti Kaitse Liidu lõid, kui tunnustama neid, kes aitasid 1990. aastal organisatsiooni taastada.

„Meie Kaitseliit on rajatud nende tööle, olles täna eestimaalaste seas kõrgelt hinnatud ja rahvusvaheliselt unikaalne organisatsioon. Kaitseliit on usaldusväärne partner nii meie liitlastele kui Eesti riigiasutustele,“ kinnitas Ratas.

Kaitseliidus on koos Naiskodukaitse, Noorte Kotkaste ja Kodutütardega kokku tegevad 26 000 vabatahtlikku.

Fotod: https://www.dropbox.com/sh/hl2xp5o317o3s2f/AAB8xWy2qiGgvaW2yiEy_Zm4a?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

23.04.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas veteranipäeval: me ei unusta Eesti turvalisuse eest langenuid

Paldiski, 23. aprill 2019 – Peaminister Jüri Ratas ütles täna hukkunud kaitseväelaste mälestamise tseremoonial, et me ei unusta iial neid vapraid sõdureid, kes on langenud Eesti ja liitlaste turvalisuse nimel.


29.03.2019|Vabariigi Valitsus

Eesti juubel NATOs: 15 aastat tagasi muutus meie julgeolekupoliitiline staatus täielikult

Täna täitub 15 aastat Eesti liitumisest NATO-ga, mis on andnud Eestile ajaloos enneolematu julgeolekugarantii tänu tihedale kaitsekoostööle 28 liitlasega.